Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیوان عالی آمریکا مجوز اجرای فرمان ممنوعیت مسافرتی ترامپ را صادر کرد

دیوان عالی آمریکا مجوز اجرای فرمان ممنوعیت مسافرتی ترامپ را صادر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

 دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه چهارم اکتبر با صدور حکمی اجازه داد فرمان ممنوعیت مسافرت از شش کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران به آمریکا به صورت کامل اجرا شود.

اجرای آخرین نسخه فرمان ممنوعیت مسافرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ، پیشتر از سوی یک دادگاه فدرال تعلیق شده و تنها بخشی که مربوط به ونزوئلا و کره شمالی بود، مجوز اجرا یافته بود.

دیوان عالی ایالات متحده آمریکا  پیشتر در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ اجرای بخشی از نسخه پیشین فرمان ترامپ را که معافیت افراد دارای رابطه با شهروندان یا نهادهای آمریکا را از ممنوعیت مسافرت به این کشور لغو می کرد، تعلیق کرده بود.

اما این دیوان پس از درخواست دولت ترامپ برای تجدید نظر در رای دادگاه های پیشین، در حکم تازه خود این امکان را به دولت می دهد که همه شهروندان این کشور را از مسافرت به آمریکا منع کند.

نسخه جدید فرمان ممنوعیت مسافرتی در اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۷ از سوی دونالد ترامپ صادر شد.

کاهش میزان مهاجرت شهروندان کشورهایی که احتمال به خطر انداختن امنیت ایالات متحده را داشتند، یکی از برنامه‌های کارزارهای انتخاباتی آقای ترامپ بود. 

پس از تصویب لایحه پیشنهادی بودجه دولت ترامپ در کنگره، رای دیوان عالی به نفع فرمان ممنوعیت سفر  دومین پیروزی بزرگ دونالد ترامپ در نهادهای ایالات متحده در روزهای گذشته به شمار می‌رود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجرای آخرین فرمان مهاجرتی ترامپ با حکم دادگاه متوقف شد

دادگاه فرجام خواهی دولت ترامپ را در خصوص فرمان مهاجرتی رد کرد

واکنش‌ها به تیراندازی به دونالد ترامپ؛ جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مسئول دانستند