دادگاه فرجام خواهی دولت ترامپ را در خصوص فرمان مهاجرتی رد کرد

دادگاه فرجام خواهی دولت ترامپ را در خصوص فرمان مهاجرتی رد کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادگاه تجدید نظر سان فرانسیسکو پنجشنبه شب با رد فرجام خواهی دولت ترامپ در خصوص اجرایی شدن بخشی از فرمان مهاجرتی که به خویشان و نزدیکان افراد مقیم در آمریکا و نیز پناهجویان مربوط می شود بر معافیت این دسته از متقضایان ورود به خاک آمریکا از منع صدور ویزا تاکید کرد.

بدین ترتیب قضات دادگاه تجدید نظر سان فرانسیسکو با تایید حکم دادگاه فدرال هاوایی و نیز هم نظر با دیوان عالی آمریکا خواهان برداشته شدن محدودیت های مرتبط با فرمان مهاجرتی در خصوص پدربزرگ ها، مادربزرگ ها، نوه ها و برخی از خویشاوندان شهروندان آمریکایی شدند.

به اعتقاد قضات دادگاه حوزه نهم ایالات متحده آمریکا دولت ترامپ توضیحات قانع کننده ای ارائه نداده است که چرا مادر زن، خویشاوند نزدیک به حساب می آید اما پدر بزرگ، مادر بزرگ، عمو، دایی، عمه، خاله، برادرزاده، خواهرزاده یا پسر عمو از این خصوصیت برخوردار نیستند.

در بخشی دیگر از این رای بر برداشته شدن کلیه محدودیت های مربوط به اخذ ویزا و ورود به خاک آمریکا برای پناهجویانی که پرونده آنها در سازمان های مهاجرتی مورد تایید قرار گرفته، تاکید شده است.

اجرایی شدن این تصمیم می تواند زمینه ورود ۲۴ هزار پناهجو را که درخواست پناهندگی آنها مورد تایید قرار گرفته فراهم کند.

به موجب این تصمیم منع ورود به خاک آمریکا برای پناهجویانی که درخواست آنها مورد بررسی و تایید قرار گرفته از یک سو این افراد را در معرض خطر قرار خواهد داد و سوی دیگر برای سازمان ها و آژانس های تخصصی که در حوزه مهاجرت فعالیت می کنند زیان بار خواهد بود.

محدودیت های اعمال شده در فرمان مهاجرتی ترامپ شهروندان شش کشور ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن را شامل می شود که اکثریت ساکنان آنها را مسلمانان تشکیل می دهند.

این فرمان ماه مارس سال جاری از سوی دولت ترامپ و با هدف مبارزه با تروریسم صادر شد اما مخالفان آنرا به عنوان رویکردی تبعیض نژادی نسبت به مسلمانان قلمداد می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیوان عالی آمریکا مجوز اجرای فرمان ممنوعیت مسافرتی ترامپ را صادر کرد

ترامپ ممنوعیت سفر پدربزرگ مادربزرگ ها را به دیوان عالی آمریکا کشاند

مادربزرگها و پدربزرگها از قانون مهاجرت ترامپ مستثنی شدند