شهر ساحلی «گانگ نئونگ» یکی از میزبانان بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ

شهر ساحلی «گانگ نئونگ» یکی از میزبانان بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسابقات زمستانی معمولا درشهرهای کوهستانی برگزار می شود. برگزاری مسابقات ورزشهای زمستانی در یک شهر ساحلی برای طرفداران این نوع ورزش اتفاق جالبی است.

آگهی

کمتر پیش می آید که یک شهر ساحلی میزبان مسابقات المپیک زمستانی باشد. اما شهر «گانگ نئونگ» در کره جنوبی یکی از میزبانان بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ خواهد بود. مسابقات هاکی روی یخ، اسکیت و کرلینگ از بازیهای المپیک زمستانی است که در این شهر برگزار خواهد شد.

تعدادی از بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ قرار است در «گانگ نئونگ» برگزار بشود.

فاصله این شهر با سئول، پایتخت کره جنوبی با قطارهای سریع السیر یک ساعت و نیم و با پیونگ چانگ فقط ۱۰ دقیقه است. اما جذابیت این شهر تنها محدود به بازیهای المپیک زمستانی نیست. این شهر پر است از جاذبه های گردشگری و برنامه های غنی فرهنگی. این شهر ارزش کشف شدن را دارد.

39# Interior of the Gangneung Indoor Ice Rink for the PyeongChang Winter Olympic Games 2018, in Pyeongchang, South Korea pic.twitter.com/zMjM1yXmXH

— Xinhua Hindi News (@xinhua_hindi) October 31, 2017

شهر «گانگ نئونگ» زادگاه حکیم کنفسیوس

«گانگ نئونگ» زادگاه یکی از حکیمان مشهور آیین کنفسیوس به نام «یی آی» و ملقب به «یولگک» است. او در محلی موسوم به «اوجوکان» به دنیا آمده است که قدیمی ترین خانه چوبی در کل کشور است.

«یولگک» را به عنوان پدر اصلاحات آیین کنفوسیون می شناسند. این مکان جزء میراث فرهنگی کره جنوبی به حساب می آید.

«اوجوکان» به زبان کره ای یعنی جایی که پر است از گیاه بامبوی سیاه. این گیاه بومی در طول زندگی بارها تغییر رنگ می دهد.

هان هیویسوک، راهنمای گردشگری درباره «اوجوکان» می گوید: «این خانه قدیمی ترین خانه چوبی در کره جنوبی است و ۶۰۰ سال از عمرش می گذرد. در اینجا بیشتر بامبوی سبز می بینیم اما «اوجوکان» پر است از بامبوهای سیاه. این گیاه ۶۰ سال عمر می کند. در ابتدا سبز است، بعد از سه سال زرد می شود، سپس قهوه ای و در آخر هم سیاه. موقع مرگش هم به رنگ سفید در می آید.»

یکی دیگر از جاذبه های این شهر بنای موسوم به «مون سانگ سا» است که برای یادبود «یولگک» فیلسوف کنفسیوس ساخته شده است. گردشگرانی که به اینجا می آیند معمولا جلوی این معبد عود روشن می کنند و به نشانه احترام مدیتیشن انجام می دهند.

هان هیوسوک، راهنمای گردشگری می گوید: «این بنا که «مون سانگ سا» نام دارد در سال ۱۹۷۵ برای یادبود «یولگک» حکیم کنفیسیوس ساخته شد. مردم به نشانه احترام به اینجا می آیند و دعا می کنند که مثل او فرزانه و دانا باشند.

غذاهای دریایی سالم و خوش آب و رنگ مخصوص کره جنوبی

اگر به «گانگ نئونگ» بیایید باید حتما سری هم به بازارهای محلی بزنید. یکی از جاذبه های این شهر بازار موسوم به «جون گانگ» است. این بازار غذاهای دریایی مکان مناسبی برای چشیدن غذاهای خوش آب و رنگ محلی و سنتی کره جنوبی است.

مرغ سرخ شده و پنکیک مخصوص کره، جزء غذاهای محبوب و بومی خیابانی در اینجا به شمار می آید.

به یکی از رستوران های سنتی سر می زنیم. مواد اصلی غذاهای این ناحیه از کره جنوبی، برنج و سبزیجات و غذاهای دریایی است.

جئو بونهجا، مدیر رستوران برخی از این غذاها را نشان می دهد و می گوید: «این خرچنگ در دریای شرقی صید می شود. غذایی سالم است و سرشار از کیتوسان. برای دانش آموزان خوب است. هشت پا غذای بسیار سالم دیگر ماست و این حلزون دریایی هم هست که بسیار خوش خوراک است. ماهی مرکب کاواندو هم داریم، ماهی های مرکب این ناحیه بسیار معروف است. همه این غذاها تازه است.»

یکی از جنبه های چشمگیر و متفاوت آشپزی کره جنوبی مخلفاتی است که در کنار غذای اصلی سرو می شود. بسیاری از مخلفات اینجا یا ترش است یا شور و یا تند.

How to relate the visit of this #Gangneung market and the #Pyeongchang2018#olympicwintergames ? The answer soon on my reports from #southkorea, on euronews</a> <a href="https://t.co/8agD00HVTK">pic.twitter.com/8agD00HVTK</a></p>&mdash; stroclaudio (@RosmiNow) November 11, 2017

مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۸، چشم اندازی نوین برای کشورهای آسیایی

در طول ۱۷ روز مسابقات المپیک زمستانی که از ۹ تا ۲۵ فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی (۲۰ بهمن تا ششم اسفند ۱۳۹۶شمسی) برگزار می شود، طرفداران ورزش و گردشگران می توانند به جشنواره ها و رخدادهای متعددی بروند که چندین فرهنگ آسیایی را در کنار هم ارائه می دهد.

مونسون فرماندار شهر می گوید: «شعار این دوره مسابقات المپیک «افقهای نو» است که به معنی چشم انداز نوینی برای آسیاست. به همین دلیل از کشورهایی هم به ورزش های زمستانی نمی پردازند، دعوت کرده ایم که شریک فرهنگی این مسابقات باشند. در یک سو مسابقات ورزشی برگزار می شود، اما در سوی دیگر تعداد زیادی رخدادهای فرهنگی داریم. اولین بار است که فعالیتهای ورزشی و فعالیتهای فرهنگی در کنار هم برگزارمی شود. دیدنی هم فراوان است و کارهای زیادی می توان انجام داد.»

بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در پیونگ چانگ فرصتی خواهد بود برای انجام کارهای فوق برنامه، کارهایی غیر از مسابقات ورزشی.

Here’s a sneak peek of where the 2018 Winter Olympic curling will be held: inside the Gangneung Curling Centre. #PyeongChang2018pic.twitter.com/LU6hekrqS0

— Devin Heroux (@Devin_Heroux) November 6, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوهای بدون شرح هفته؛ از رکورد جدید پرواز با جلیقه‌جت تا کلیسای ارواح در جمهوری چک

فرود اضطراری یک هواپیما در وسط خیابان‌های لس‌آنجلس

بازیهای المپیک زمستانی در کره جنوبی