Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرمان کیم جونگ اون: به نام حزب و سرزمین مادری شلیک کنید

فرمان کیم جونگ اون: به نام حزب و سرزمین مادری شلیک کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هنگامیکه کیم جونگ اون، رهبر کرۀشمالی فرمان پرتاب موشک قاره‌پیما را خطاب به دانشمندان امضا می‌کرد، اگرچه هیچ شکی دربارۀ پیشرفتهای فنی کشورش نداشت اما احتمالا با توجه به شکست آزمایش‌های گذشته و تشدید تنش‌های بین‌المللی در منطقۀ کره، نسبت به وضعیت روحی مجریان این فرمان نگرانی‌هایی داشت. به همین دلیل در این فرمان که روز سه‌شنبه صادر شده است نوشت «با شهامت» این موشک را پرتاب کنید.

در تصویری از این فرمان که روز چهارشنبه در تلویزیون کرۀشمالی پخش شد، آمده است: «این موشک را شجاعانه و برای حزب و سرزمین مادری پرتاب کنید.»

این آزمایش به کیم جونگ اون اجازه داد تا با افتخار اعلام کند که سرانجام کشورش توانسته است در راستای تکمیل توانمندی‌های هسته‌ای خود، به یک دستاورد بزرگ تاریخی دست یابد.

بیشتر بخوانید: واکنش به پیشرفتهای پیونگ یانگ؛ پایتخت آمریکا در تیررس موشکهای کرۀشمالی قرار گرفت

پرتاب این موشک قاره‌پیما که می‌تواند پایتخت ایالات متحده آمریکا را هدف قرار دهد، یک هفته پس از آن انجام شد که دونالد ترامپ این کشور را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داد و به این ترتیب امکان تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه پیونگ یانگ را فراهم کرد.

این آزمایش همچنین هفده روز پس از آن انجام شد که یک سرباز کرۀشمالی با وجود تیراندازی همقطارانش موفق شد از مرز عبور کرده و وارد کرۀجنوبی شود. تا کنون نه دولت کرۀشمالی و نه رسانه‌های این کشور به موضوع فرار او که در این مدت سرخط خبرها در رسانه‌های کرۀجنوبی و رسانه‌های بین‌المللی بوده است، اشاره‌ای نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید: ویدئوی لحظات فرار سرباز کرۀ‌شمالی منتشر شد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر هیأت عالیرتبه کرۀ جنوبی به پیونگ یانگ و دیدار با رهبر کرۀ شمالی

چرا شمار زنان فراری کره شمالی بیشتر از مردان است؟

تیراندازی به سرباز کرۀ شمالی در زمان فرار از کشور