حمله شبانه افراد ناشناس به ساختمان باشگاه پرسپولیس

حمله شبانه افراد ناشناس به ساختمان باشگاه پرسپولیس
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باشگاه پرسپولیس: خوشبختانه این حادثه آسیب جانی در پی نداشته و به اموال باشگاه، ساکنین محلی و ساختمان های محل حادثه هیچ خسارتی وارد نشده است.

آگهی

در پی حمله نافرجام یکشنبه شب به ساختمان باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران، برخی گزارش های تایید نشده حکایت از دست داشتن افرادی منتسب به گروه «ری استارت» در این ماجرا دارد.

گمانه زنی در این مورد زمانی قوت گرفت که ویدیویی از صحنه آتش سوزی در شبکه های اجتماعی منتشر شد. در پس زمینه این ویدیو صدای زنانه ای شنیده می شود که با نام بردن از گروه «ری استارت» خواستار طرح و انعکاس این ماجرا در برنامه پر بیننده «نود» شده است.

بر اساس تصاویر ثبت شده در دوربین مدار بسته مقابل باشگاه، حمله ساعت یازده و نیم شب از سوی دو فرد ناشناس صورت گرفت که تلاش داشتند با ریختن مواد آتش زا اقدام به آتش زدن ساختمان کنند.

افراد یاد شده پس از خالی کردن یک بطری بنزین و به آتش کشیدن در ورودی ساختمان به سرعت محل را ترک کردند و اگر اقدام به موقع سرایدار ساختمان برای مهار آتش نبود، گسترش آتش سوزی به بخش های دیگر ساختمان و نیز سرایت آن به اتوموبیل های متوقف شده در کنار خیابان می توانست زمینه وقوع فاجعه ای بزرگتر را رقم بزند. نگهبان باشگاه پس از مهار آتش از ناحیه هر دو پا دچار سوختگی شده و به بیمارستان سوانح و سوختگی منتقل شد.

باشگاه پرسپولیس روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن تشریح ماجرا اعلام کرد «خوشبختانه این حادثه آسیب جانی دیگری در پی نداشته است و به اموال باشگاه ، ساکنین محلی و ساختمان های محل حادثه هیچ خسارتی وارد نشده است.»

حمید گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس نیز با مشکوک خواندن این حمله شبانه گفته است که حادثه در حد فاصل درِ باشگاه و منزل همسایه روی داده است. آقای گرشاسبی که پس از پذیرفته شدن استعفای علی اکبر طاهری به طور موقت سرپرستی باشگاه پرسپولیس را برعهده دارد در ادامه تاکید کرد «نیروی انتظامی پیگیر موضوع است و مطمئناً عوامل این اتفاق شناسایی خواهند شد.»

جسین رحیمی رئیس پلیس تهران با بیان اینکه پرونده‌ای در این خصوص در پلیس تشکیل شده و تحت رسیدگی است، اظهار کرد: تا زمان دستگیر نشدن این فرد نمی‌توان در مورد انگیزه این اقدام اظهار نظر قطعی کرد. بنابراین لازم است که شهروندان و هواداران باشگاه نیز توجه به شایعات نکنند.

گفتنی است که «ری استارت» نام یک برنامه رادیویی بر روی اینترنت است که توسط محمد حسینی، مجری سابق تلویزیون ایران راه اندازی شده و مخاطبان خود را به نافرمانی مدنی و اقدامات خرابکارانه دعوت می کند. افراد منتسب به «ری استارت» بر اساس توصیه های موسس این گروه، پیشتر نیز اقدامات مشابهی انجام داده و فیلم آنرا بر روی شبکه های اجتماعی منتشر کرده بودند.

بیشتر بخوانید: افرادی که مسجد جواد‌الائمه تهران را آتش زده بودند دستگیر شدند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحولات بازار ارز به فوتبال رسید؛ دستمزد برانکو به یورو پرداخت می‌شود

سیر شبانه هنرپیشه‌های زن عراقی در تهران با حجاب اختیاری؛ استاندارد دوگانه جمهوری اسلامی در قبال زنان

انتخابات مجلس در تهران به دور دوم رفت؛ آراء باطله در پایتخت دوم شد؟