Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برنامه جهانی غذا: ساکنان غوطه شرقی در سوریه به تغذیه از زباله‌ها روی آورده‌اند

برنامه جهانی غذا: ساکنان غوطه شرقی در سوریه به تغذیه از زباله‌ها روی آورده‌اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنا به اعلام «برنامه جهانی غذا» وابسته به سازمان ملل متحد، قحطی در منطقه غوطه شرقی سوریه که تحت محاصره نیروهای دولتی قرار دارد، ساکنان را وادار به تغذیه از زباله‌ها کرده است.

در گزارش روز چهارشنبه «برنامه جهانی غذا» آمده است که ساکنان این منطقه بر اثر قحطی فرزندان خود را مجبور می‌کنند یک روز در میان غذا بخورند. بنا به همین گزارش همچنین گروهی از ساکنان غوطه شرقی از فرط گرسنگی به دفعات هوشیاری خود را از دست داده‌اند.

به گزارش «برنامه جهانی غذا» از ماه سپتامبر (شهریور ماه) حدود ۱۷۴۵۰۰ نفر در شهر دوما، واقع در منطقه غوطه شرقی، مجبور به اتخاذ رویکردهای مختلفی برای مقابله با قحطی شده‌اند. این روش‌ها شامل تغذیه از علوفه حیوانات و مصرف آن دسته از مواد خوراکی که تاریخ مصرف آنها منقضی شده است، می‌شود.

بنا به همین گزارش ساکنان دوما برای به دست آوردن مواد خوراکی تن به رفتارهای پرخطر نیز می دهند. علاوه بر این گزارش‌هایی مبنی بر غش و ضعف دانش‌آموزان و آموزگاران در دوما بر اثر گرسنگی دریافت شده است.

گزارش «برنامه جهانی غذا» می‌افزاید که دست‌کم چهار نفر در دوما از گرسنگی جان باخته‌اند. یکی از آنها کودکی بوده که از فرط گرسنگی دست به خودکشی زده است.

نیروهای وفادار به بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از سال ۲۰۱۲ تاکنون منطقه غوطه شرقی را که تحت کنترل شورشیان مخالف دولت قرار دارد، محاصره کرده‌اند. از ماه اوت (مرداد ماه) تاکنون کاروان‌های حامل مواد غذایی اجازه ورود به این منطقه را نیافته‌اند.

کشت و زرع در منطقه غوطه شرقی که به طور سنتی محدوده‌ای زراعی بوده به دلیل درگیری‌ها و حضور تک تیراندازها متوقف شده است.

بیشتر بخوانید:
سایه قحطی بر سر کودکان سوریه
ارتش سوریه در غوطه شرقی اعلام آتش‌بس کرد

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات هوایی به غوطه شرقی در سوریه ۱۷ کشته بر جا گذاشت

تخلیه کودکان نیازمند خدمات فوری پزشکی از غوطه در حومه دمشق

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند