Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اوما تورمن، از قربانیان آزار جنسی هاروی واینستین سکوت خود را شکست

اوما تورمن، از قربانیان آزار جنسی هاروی واینستین سکوت خود را شکست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اوما تورمن، بازیگر و مدل آمریکایی، سکوت خود را در مورد آزار جنسی توسط هاروی واینستین شکست.

این بازیگر که در ۷ فیلم از جمله «بیل را بکش» و « پالپ فیکشن» با آقای واینستین همکاری داشت از برملا شدن آزارهای جنسی در هالیوود ابراز رضایت کرده است.

تورمن با اشاره به یک مصاحبه ویدیویی که در ماه اکتبر منتشر شد، اعلام کرد که وی نیز یکی از قربانیان تجاوز است. او در آن ویدئو گفته بود بیش از اندازه عصبانی است که در مورد رسوایی آقای واینستین سخن بگوید.

این سخنان در ادامه آشکار شدن رسوایی آزار جنسی هاروی واینستین که نخستین بار توسط روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز مطرح شد، از سوی ترومن بیان شده است چرا که پس از اعلام این رسوایی ده‌ها تن از زنان هالیوود از رفتارهای مشابه توسط وی و دیگر بازیگران هالیوودی پرده برداشتند.

شرکت فیلم‌سازی واینستین بدنبال وارد شدن اتهام آزار و سوءاستفاده جنسی، هاروی وینیستن را از سمت خود به عنوان یکی از شرکای اصلی و مدیران ارشد این شرکت برکنار کرد. وی همچنین با رای مثبت دست کم دو سوم از اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا که مسئول برگزاری جوایز اسکار هستند، از این آکادمی اخراج شد.

در همین راستا گروهی از زنان و مردان از سراسر جهان با استفاده از هشتگ «من نیز» (MeToo) در شبکه‌های اجتماعی وسعت اذیت و آزارهای جنسی در جهان را نشان دادند.

اوما تورمن همچنین در پست اینستاگرام خود روز شکرگزاری را تبریک گفت و از کسانی که کمپین من نیز را برای حمایت از قربانیان آزارجنسی به راه انداختند تشکر کرد. او در ادامه نوشت که این روز را به همه بجز هاروی واینستین و دیگر «دسیسه‌چینان شرور» تبریک می‌گوید.

H A P P Y T H A N K S G I V I N G I am grateful today, to be alive, for all those I love, and for all those who have the courage to stand up for others. I said I was angry recently, and I have a few reasons, #metoo, in case you couldn’t tell by the look on my face. I feel it’s important to take your time, be fair, be exact, so… Happy Thanksgiving Everyone! (Except you Harvey, and all your wicked conspirators – I’m glad it’s going slowly – you don’t deserve a bullet) -stay tuned Uma Thurman

Une publication partagée par Uma Thurman (@ithurman) le 23 Nov. 2017 à 12h58 PST

سخنان خانم تورمن توسط رز مک گوان، بازیگر آمریکایی و یکی از اولین زنانی که از راز تجاوز هاروی واینستین پرده برداشت، مورد تحسین قرار گرفت. وی در توییتی خطاب به همکارش نوشت: «سلام اوم. خوش آمدی.»

Hello Uma. Welcome https://t.co/cc7riZvDDb

— rose mcgowan (@rosemcgowan) 24 novembre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هاروی واینستین به دلیل «تعرض جنسی» و «تجاوز» مجرم شناخته شد

هاروی واینستین خود را به پلیس معرفی کرد

هاروی واینیستن، تهیه کننده مشهور هالیوود به اتهام سوءاستفاده و آزار جنسی از کار برکنار شد