اوما تورمن، از قربانیان آزار جنسی هاروی واینستین سکوت خود را شکست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اوما تورمن، از قربانیان آزار جنسی هاروی واینستین سکوت خود را شکست

اوما تورمن، بازیگر و مدل آمریکایی، سکوت خود را در مورد آزار جنسی توسط هاروی واینستین شکست.

این بازیگر که در ۷ فیلم از جمله «بیل را بکش» و « پالپ فیکشن» با آقای واینستین همکاری داشت از برملا شدن آزارهای جنسی در هالیوود ابراز رضایت کرده است.

تورمن با اشاره به یک مصاحبه ویدیویی که در ماه اکتبر منتشر شد، اعلام کرد که وی نیز یکی از قربانیان تجاوز است. او در آن ویدئو گفته بود بیش از اندازه عصبانی است که در مورد رسوایی آقای واینستین سخن بگوید.

این سخنان در ادامه آشکار شدن رسوایی آزار جنسی هاروی واینستین که نخستین بار توسط روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز مطرح شد، از سوی ترومن بیان شده است چرا که پس از اعلام این رسوایی ده‌ها تن از زنان هالیوود از رفتارهای مشابه توسط وی و دیگر بازیگران هالیوودی پرده برداشتند.

شرکت فیلم‌سازی واینستین بدنبال وارد شدن اتهام آزار و سوءاستفاده جنسی، هاروی وینیستن را از سمت خود به عنوان یکی از شرکای اصلی و مدیران ارشد این شرکت برکنار کرد. وی همچنین با رای مثبت دست کم دو سوم از اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا که مسئول برگزاری جوایز اسکار هستند، از این آکادمی اخراج شد.

در همین راستا گروهی از زنان و مردان از سراسر جهان با استفاده از هشتگ «من نیز» (MeToo) در شبکه‌های اجتماعی وسعت اذیت و آزارهای جنسی در جهان را نشان دادند.

اوما تورمن همچنین در پست اینستاگرام خود روز شکرگزاری را تبریک گفت و از کسانی که کمپین من نیز را برای حمایت از قربانیان آزارجنسی به راه انداختند تشکر کرد. او در ادامه نوشت که این روز را به همه بجز هاروی واینستین و دیگر «دسیسه‌چینان شرور» تبریک می‌گوید.


سخنان خانم تورمن توسط رز مک گوان، بازیگر آمریکایی و یکی از اولین زنانی که از راز تجاوز هاروی واینستین پرده برداشت، مورد تحسین قرار گرفت. وی در توییتی خطاب به همکارش نوشت: «سلام اوم. خوش آمدی.»