هاروی واینستین به دلیل «تعرض جنسی» و «تجاوز» مجرم شناخته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هاروی واینستین به دلیل «تعرض جنسی» و «تجاوز» مجرم شناخته شد
کپی رایت  عکس از آسوشیتدپرس

دادگاهی در نیویورک روز دوشنبه هاروی واینستین، تهیه کننده سرشناس هالیوود را به دلیل «تعرض جنسی» و «تجاوز» مجرم شناخت.

این چهره سرشناس صنعت سینمای آمریکا بلافاصله پس از اعلام رای هیات منصفه به زندان مشهور «رایکرز آیلند» منتقل شد. مدت زمان محکومیت هاروی واینستین هنوز مشخص نشده است اما او ممکن است به ۲۹ سال زندان محکوم شود.

سخنگوی هاروی واینستین اعلام کرد که این برنده جایزه اسکار پس از انتقال به زندان به دلیل درد در قفسه سینه به بیمارستان منتقل شده است.

دونا روتونو، وکیل مدافع هاروی واینستین اعلام کرد که ضمن اعتراض به حکم صادره درخواست تجدیدنظر خواهد کرد. وی تاکید کرد که مبارزه «پایان نیافته» است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در مقابل رای دادگاه نیویورک با استقبال شاکیان پرونده و چهره های سرشناس جنبش «من هم» (Me too) روبرو شد.

هاروی واینستین که همواره تاکید کرده که روابط جنسی او با دیگران با رضایت دو طرف بوده است هنگام قرائت حکم دادگاه واکنشی از خود نشان نداد.

جنبش اعتراض زنان به اذیت و آزارهای جنسی گروهی از مردان که «من هم» نام گرفت از ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ (مهر/آبان ۱۳۹۶) آغاز شد. هاروی واینستین اولین فردی است که پس از آغاز این جنبش و به دنبال شکایت چهره های سرشناس آن به دلیل «تعرض جنسی» و «تجاوز جنسی» مجرم شناخته می شود.

سایروس ونس، دادستان نیویورک در واکنش به حکم صادره علیه هاروی واینستین تاکید کرد که این حکم «روند تاریخ» را تغییر خواهد داد.

بیش از ۸۰ زن، هاروی واینستین را به «تعرض جنسی» و «تهاجم» متهم کرده بودند. این در حالی است که حکم صادره تنها براساس شواهد ارائه شده از سوی سه زن صادر شده است.