ویدئوی لحظات فرار سرباز کرۀ‌شمالی منتشر شد

ویدئوی لحظات فرار سرباز کرۀ‌شمالی منتشر شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

فرماندهی سازمان ملل مستقر در مرز میان دو کره، روز چهارشنبه ویدئویی را منتشر کرد که لحظات فرار یک سرباز کرۀ‌شمالی و عبور او از منطقۀ غیرنظامی حائل میان دو کره برای رسیدن به کره جنوبی را نشان می‌داد.

در جریان این فرار که ۱۳ نوامبر روی داد، برای اولین بار سربازان کره شمالی مستقر در مرز، به همقطار خود شلیک کردند.

بیشتر بخوانید: تیراندازی به سرباز کرۀ‌شمالی در زمان فرار از کشور

این تیراندازی‌ها باعث شد که علاوه بر زخمی شدن سرباز فراری، به گفته فرماندۀ نیروهای سازمان ملل برای اولین بار پس از ۶۴ سال نیز آتش‌بس میان دو کشور توسط سربازان پیونگ‌یانگ نقض شود. این آتش‌بس در سال ۱۹۵۳ میلادی در پایان جنگ دو کره برقرار شده بود.

فرماندهی سازمان ملل مستقر در مرز دو کره موضوع نقض آتش‌بس را به مقامات کرۀ‌شمالی اطلاع داده و درخواست کرده است که جلسه‌ای برای بحث دربارۀ این حادثه و اتخاذ تدابیری با هدف جلوگیری از نقض دوبارۀ آتش‌بس در آینده برگزار شود.

این مرکز اعلام کرده است که اگرچه آتش‌بس نقض شده است اما سربازان کرۀ‌جنوبی به این تیراندازی‌ها پاسخی نداده‌اند و به این ترتیب هم اکنون در این منطقه آرامش برقرار است.

سرباز فراری ۲۴ ساله به علت شدت جراحات به کما رفت و بسرعت به بیمارستان منتقل شد. او سرانجام روز چهارشنبه و پس از انجام چند عمل جراحی هوشیاری خود را به دست آورد و بنا به اعلام مقامات بیمارستان، هم اکنون در حال گوش دادن به موسیقی‌های غربی و کرۀ‌جنوبی و تماشای برنامه‌های تلویزیون این کشور است.

او سومین سربازی بود که در سال جاری میلادی از کره شمالی به کشور همسایه فرار کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنبیه سران ارشد ارتش کره شمالی به جرم «رفتار ناشایست»

انگل ۲۷ سانتی‌متری در بدن سرباز فراری کره شمالی

تیراندازی به سرباز کرۀ شمالی در زمان فرار از کشور