سه طلای دیگر برای هلند در روز پایانی تورنمنت جودوی لاهه

سه طلای دیگر برای هلند در روز پایانی تورنمنت جودوی لاهه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در سومین و آخرین روز از رقابت های جودوی جایزه بزرگ لاهه دو تن از قهرمانان سابق جهان و المپیک تجربیات خود را در اختیار نوجوانان علاقمند به این رشته ورزشی قرار…

در سومین و آخرین روز از رقابت های جودوی جایزه بزرگ لاهه دو تن از قهرمانان سابق جهان و المپیک تجربیات خود را در اختیار نوجوانان علاقمند به این رشته ورزشی قرار دادند. یاردن گربی قهرمان اسرائیلی سابق جهان و مارک ویزینگای هلندی دارای مدال طلای المپیک پس از انتقال دانسته های خود با دادن امضاء و گرفتن عکس یادگاری این تجربه فراموش نشدنی را برای علاقمندان ماندگار کردند.

آگهی

ورزشکاران هلندی در روز پایانی نیز از دریافت مدال طلا بی نصیب نماندند. تسی ساولکوس در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم با اجرای فن اوچی گاری و کسب امتیاز ایپون حریفی از لیتوانی را از پیش رو برداشت و به عنوان بهترین ورزشکار زن روز سوم معرفی شد. او پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست این وزن احساسش را اینگونه بیان کرد: «پیروز شدن در میان تماشاگران خودی بسیار لذت بخش است. این حمایت در عین حال که به شما انرژی می دهد استرس زا است زیرا می خواهید هر طور شده موفق شوید.»

گوشه استینهاوس دیگر ورزشکار زن هلندی بود که به مدال طلا دست یافت. او در فینال وزن منهای ۷۸ کیلوگرم با غلبه بر هموطنش مارهیند ورکرک بر سکوی نخست ایستاد و پرچم کشورش را به اهتزاز درآورد.

در بخش مردان و در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم، روی مِیِر هلندی مدال طلای این وزن را دریافت کرد و عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را نیز به خود اختصاص داد. مِیِر، دارنده مدال نقره گرند اسلم باکو در سال گذشته و برنز سال جاری در رقابت های قهرمانی بزرگسالان اروپا، در فینال با امتیاز وازاری از سد ماچی سارناکی، حریف لهستانی خود گذشت و بر سکوی نخست این وزن قرار گرفت. او پس از کسب این موفقیت گفت: «بدست آوردن پیروزی در میان این جمعیت فوق العاده است. تشویق هواداران پس از نخستین مبارزه انرژی من را دویست برابر کرد. مثل اینکه روی ابرها راه می رفتم. بسیار عالی بود.»

مدال طلای وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان به کازبک زانکیشیوف تعلق گرفت. این جودوکار روس که مدال طلای گرند پری تفلیس را در کارنامه دارد در فینال موفق شد با برتری تکنیکی و اجرای فن سوده تسوریکومی گوشی، دو امتیاز وازاری از یواکیم دوواربی، حریف سوئدی خود بگیرد و پیروز از تشک خارج شود.

در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان الکساندر کوکولیج، مرد شماره یک جهان از صربستان موفق شد با امتیاز وازاری ماگومد ماگمادوف روس را شکست دهد و صاحب گردن آویز طلا شود. او این پیروزی را در ثانیه های پایانی با اجرای فن پا بدست آورد.

اما بهترین فن روز پایانی تورنمنت لاهه را جسپر اسمینک، جودوکار جوان هلندی در دیدار رده بندی وزن منهای ۹۰ کیلوگرم به اجرا درآورد. او با این فن امتیاز ایپون را دریافت کرد و صاحب مدال برنز شد.

معاون شهردار لاهه در پایان، برگزاری این تورنمنت گرند پری را افتخاری برای شهرش دانست و از فدراسیون جهانی جودو تشکر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها