Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

استفاده از ساعت های هوشمند برای کودکان در آلمان ممنوع شد

استفاده از ساعت های هوشمند برای کودکان در آلمان ممنوع شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مقامات آلمان استفاده از ساعت های هوشمند برای کودکان را در این کشور ممنوع کردند. آلمان یکی از دلایل این ممنوعیت را امکان هک شدن این ساعت ها عنوان کرده است. هکرها می توانند با هک این ساعت ها گفتگوی کودکان را گوش دهند، مکان حضور کودکان را مشخص کنند و با آنها وارد ارتباط شوند.

دلیل دیگر این ممنوعیت مربوط می شود به استفاده والدین از این ساعت ها. والدین می توانند با استفاده از این ساعت صدای محل حضور کودک را بشنوند. بنابراین این امکان وجود دارد که والدین از این وسیله برای گوش دادن به حرف های معلم سر کلاس استفاده کنند که مصداق انتقال بدون اجازه اطلاعات محسوب می شود.

مقامات آلمان حتی تا آنجا پیش رفته اند که از والدین خواسته اند ساعت هایی از این دست را که برای فرزندان خود خریده اند، را در اسرع وقت از بین ببرند. آنها گفته اند اگر چه ممکن است این ساعت ها کاربردی باشند اما خطرات آن برای کودکان بیشتر است.

GPS watches for kids = false sense of security & lack of consumer protection finnmyrstad</a> on <a href="https://twitter.com/hashtag/ConsumerChampion?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#ConsumerChampion</a> blog <a href="https://t.co/AP5xjQyLzO">https://t.co/AP5xjQyLzO</a> <a href="https://t.co/hNXrMEa63m">pic.twitter.com/hNXrMEa63m</a></p>— EU Consumer Affairs (EU_Consumer) October 31, 2017

شرکت های سازنده ساعت های هوشمند به بازاری چشم دوخته اند که کودکان ۵ تا ۱۲ سال را هدف قرار می دهد.

پیشتر در ماه نوامبر، اتحادیه مصرف کنندگان اروپا، بیانیه ای منتشر کرد و طی آن هشدار داد که سیستم جی پی اس ساعت های هوشمند نه تنها باعث امنیت کودکان نمی شود بلکه آنها را به خطر می اندازد.

همچنین در گزارش
۴۹ صفحه ای شورای مصرف کنندگان نروژ اشکالات ساعت های هوشمند مورد توجه قرار گرفته است.

در آمریکا نیز اف بی آی اعلام کرده است که «اینترنت اشیاء» می تواند به سوء استفاده از اینترنت منجر شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ مشکوک دختر ۱۵ ساله افغان در آلمان؛ والدین به ظن قتل فرزندشان بازداشت شدند

دانمارک-آلمان تنها در ۷ دقیقه با «فئمارنبلت»؛ طولانی‌ترین تونل زیرآبی جهان با خط راه‌آهن و چهار باند

تابوشکنی در تحریم مسکو؛ اتحادیه اروپا برای نخستین بار گاز روسیه را هدف گرفت