Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حساب‌های بانکی ولیعهد پیشین عربستان مسدود شد

حساب‌های بانکی ولیعهد پیشین عربستان مسدود شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مقام‌های عربستان سعودی بتازگی حساب‌های بانکی محمد بن نائف، ولیعهد سابق این کشور و برخی افراد نزدیک به وی را مسدود کردند. مسدود شدن حساب‎های بانکی ولیعهد سابق در ادامه فعالیت‌های «کمیته مبارزه با فساد» این کشور صورت گرفته است. آقای نائف در ماه ژوئن سال جاری از سوی پادشاه عربستان از ولیعهدی برکنار شد و محمد بن سلمان جایگزین او شد.

محمد بن نائف پس از عزل از مقام ولیعهدی در قصر شخصی خود در حصر بسر می‌برد و حضور عمومی نداشت. آخرین بار پس از عزل، او در مراسم سوگواری پسر عمویش، منصور بن مقرن بن عبدالعزیز دیده شد. منصور بن مقرن بن عبدالعزیز از شاهزادگان سعودی بود که روز یکشنبه به‌دنبال سقوط یک بالگرد کشته شد.

در روزهای گذشته نیز شماری از شاهزادگان سعودی و برخی مقام‌های سیاسی و نظامی نیز به‌ اتهام فساد مالی در هتل پنج ستاره ریتز کارلتون واقع در شهر ریاض در «بازداشت» بسر می برند.

بیشتر بخوانید:
شاهزاده سعودی در سقوط بالگرد کشته شد
هتل پنج ستاره به بازداشتگاه مجلل شاهزادگان سعودی تبدیل شده است

در همین حال، بانک مرکزی امارات متحده عربی از شرکت‌های مالی و بانک‌های این کشور خواسته به حساب‌های ۱۹ شهروند سعودی رسیدگی کنند. در فهرست منتشر شده، نام افراد با نفوذی مانند ولید بن طلال، ثروتمندترین فرد عرب و مالک چندین شرکت بین‌المللی دیده می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ولیعهد سعودی، صاحب گران‌ترین خانه جهان

هتل پنج ستاره به بازداشتگاه مجلل شاهزادگان سعودی تبدیل شده است