هتل پنج ستاره به بازداشتگاه مجلل شاهزادگان سعودی تبدیل شده است

هتل پنج ستاره به بازداشتگاه مجلل شاهزادگان سعودی تبدیل شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

شاهزادگان، وزاری سابق و تجاری که روز شنبه در عربستان بازداشت شدند، در یکی از هتل های پنج ستاره ریاض محبوس شده اند.

روزنامه نیویورک تایمز ویدئویی را منتشر کرده است که گفته می شود داخل این هتل پنج ستاره را نشان میدهد. این تصاویر روز دوشنبه به ثبت رسیده اند. در انتهای این ویدئوی کوتاه یک قبضه سلاح در هتل ریتز کارلتون دیده می شود.

هتل ریتز کارلتون طی سالهای گذشته به دفعات میزبان سران کشورهای مختلف، افراد ثروتمند و اعضای خاندان سلطنتی عربستان بوده است. این هتل که شش سال پیش در ریاض ساخته شد، احتمالا از روز شنبه به مجلل ترین بازداشتگاه جهان تبدیل شده است.

A look inside the Ritz Carlton where Saudi officials are being detained (notice the large assault rifle – Reuters)https://t.co/DoD5Z2NXEgpic.twitter.com/Z0FnZWih8r

— Haaretz.com (@haaretzcom) November 8, 2017

هتل ریتز کارلتون ۴۹۲ سوئیت و یا اتاق برای پذیرایی از مهمانان خود دارد. به گفته مقامات آمریکایی حدود ۵۰۰ نفر در جریان موج اخیر بازداشت ها در عربستان دستگیر شده اند.

این در حالی است که اعضای خاندان سلطنتی عربستان از ترک این کشور منع شده اند. دادستان کل عربستان روز دوشنبه تاکید کرده بود که بازداشت شدگان به طور مفصل مورد بازجویی قرار خواهند گرفت. به گفته وی تحقیقات برای سیر روند قانونی و عدم اعمال نفوذ شخصیتهای بازداشت شده بر فرایند رسیدگی به اتهامات مخفیانه پیگیری می شود.

هتل ریتز کارلتون در ماه مه سال جاری میزبا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اولین سفر خارج خود در مقام ریاست جمهوری بود. باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده نیز در سال ۲۰۱۴ در این هتل اقامت گزیده بود.

پایگاه اینترنتی هتل ریتز کارلتون ریاض روز دوشنبه اعلام کرده بود: «به دلیل موقعیت پیش بینی نشده خطوط تلفن و اینترنت هتل تا اطلاع ثانوی قطع است.»

سخنگوی ریتز کارلتون ریاض از اظهار نظر رسمی در مورد نگهداری بازداشت شدگان در این هتل خودداری کرده است.

بیشتر بخوانید: یکه تازی محمد بن سلمان عربستان را به کدام سو می برد؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برادرزاده پادشاه عربستان از زندان آزاد شد

ولیعهد عربستان ایران را به تجاوز نظامی مستقیم متهم کرد

ترامپ: پادشاه و ولیعهد عربستان می‌دانند چه می‌کنند