Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ده‌ها پرونده جدید اتهام جنسی علیه کارکنان سازمان ملل در سه ماه

ده‌ها پرونده جدید اتهام جنسی علیه کارکنان سازمان ملل در سه ماه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد تنها در فاصله ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر سال جاری میلادی ۳۱ پرونده جدید اتهام جنسی علیه کارکنان سازمان ملل متحد تشکیل شده است.

به گفته استفان دوژاریک، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد هنوز به همه این اتهام‌ها رسیدگی نشده و پرونده‌ها در مرحله بررسی اولیه قرار دارند. او که در یک نشست خبری سخنرانی می‌کرد همچنین گفت که در مدت سه ماه چهار مورد تحقیقات در این زمینه انجام شده و یک مورد از اتهام‌ها تأئید شده است.

از ۳۱ مورد پرونده اتهامی، ۱۲ مورد مربوط به نیروهای صلح‌بان شامل برخی نفرات حاضر در آفریقای مرکزی و مالی بوده و ۱۵ تن از کارکنان غیرنظامی سازمان ملل که در این پرونده‌ها متهم شده‌اند از کارمندان کمیساریای عالی پناهندگان بوده‌اند.

چهار مورد دیگر نیز مربوط به سه تن از کارکنان سازمان جهانی مهاجرت و یک کارمند یونیسف، صندوق کودکان سازمان ملل است. با توجه به تعطیلی آخر هفته، سازمان جهانی مهاجرت و یونیسف هنوز در این زمینه واکنشی نشان نداده‌اند.

اکنون چند دهه است که رسانه‌های جهان و خود سازمان ملل موارد پرشمار سوء استفاده و بهره‌کشی جنسی کارکنان و سربازان این سازمان در نقاط مختلف جهان از هائیتی تا دارفور را گزارش می‌کنند و مطبوعات در روزهای اخیر نیز چنین اتهام‌هایی را از آفریقای مرکزی منعکس کرده‌اند.

آقای دوژاریک گفت سازمان ملل متحد در پژوهش‌های جدید خود به دنبال «شفافیت» در زمینه موراد اتهام سوء استفاده جنسی است و از این که تحقیقات در مورد بعضی از این پرونده‌ها چند سال به طول انجامیده ابراز تأسف کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل متحد: قحطی و گرسنگی به سراسر غزه گسترش یافته است

آمار تازه یونیسف همزمان با اولین روز جهانی بازی: میلیون‌ها کودک خردسال با خشونت والدین تربیت می‌شوند

مسئول بلند‌پایه سازمان ملل متحد: رهبران سیاسی بیش از پایان دادن به مناقشات دغدغه قدرت دارند