چالش بازی نهنگ آبی؛ دانش آموزی در روسیه معلم خود را کشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
چالش بازی نهنگ آبی؛ دانش آموزی در روسیه معلم خود را کشت

یک دانش آموز در روسیه دریک مرحله ازچالش بازی نهنگ آبی، گلوی معلم ۴۴ ساله ی خود را برید؛ با جسد معلم خود عکس سلفی گرفت و سپس خودش را با یک اره ی برقی کشت. این حادثه در هنگام زمان استراحت بین کلاس درس رخ داد؛ زمانی که دانش آموز با یک چاقو و از پشت به معلم خود حمله کرد.

تصویرهای دلخراش منتشر شده جسد سرگی دنیلف ۴۴ ساله؛ معلم کمک های اولیه و امداد رسانی، و آندری اِمِلیانوف ۱۸ ساله، دانش آموز را غرق در خون نشان می دهد.

مسولین امور جنایی این قتل را به نوعی مربوط به خودکشی های «گروه مرگ» مرتبط کردند که اخیرا در روسیه دست به خود کشیس زده اند. اعضای این گروه اغلب شامل نوجوانان آسیب پذیر و افسرده است که به صورت آنلاین در اینترنت آموزش می بینند. یکی از شناخته شده ترین این بازیها،«نهنگ آبی» است که درآن قربانی باید پنجاه وظیفه مختلف را پیش از اقدام به خود کشی، انجام بدهد. تا کنون صدها نوجوان روسی، پس ازوارد شدن به این بازی، مرده اند.

بازرسان امور جنایی معتقدند که این حادثه براساس نظریه ی اصلی بازی نهنگ آبی، درارتباط با این بازی رخ داده است. آنها گزارش های بیشتری درباره ی این نظریه ارایه ندادند و اعلام کردند که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

الگوی محبوب این دانش آموز «والتر سالیوان»، یک شخصیت بازی کامپیوتری «سایلنت هیل» بوده، که به گفته دوستان این دانش آموز یک شخصیت دیوانه و متعصب مذهبی است.

یکی از اعضای انجمنی که اِمِلیانوف، عضو آن بود، گفت که این دانش آموز هشتگی را در حساب کاربری خود در یکی از رسانه های اجتماعی گذاشت – در همان صفحه ای که تصویر های دلخراشی از معلم خود منتشر کرد – که در آن به تاریخ روز اول نوامبراشاره کرده. وی ادامه داد «آندری، در همان تاریخ (اول نوامبر ۲۰۱۷) مرتکب این قتل شده است. در حالیکه او این تاریخ را مدت ها پیش در زیر یکی از پست هایش درگروه ما منتشر کرد. آیا این می توان به این معنا باشد که وی مدتها پیش برای این قتل، برنامه ریزی کرده است؟»

او همچنین می گوید: «او چند ماه پیش ازوضعیت سلامت خود و نیز از معلم کمک های اولیه و امداد رسانی خود شکایت می کرد، و حتی گفت که به زودی یا کمی دیرتر معلم خود را خواهد کشت. اما این یک صحبت معمولی در بین اعضای ما است. بچه های ما اغلب تهدید می کنند که کسی را بکشند، بنابراین ما توجهی نمی کنیم.»

بیشتر بخوانید: قربانیان نهنگ آبی؛ از هند تا روسیه