Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آیا «چالش مومو» جایگزین «نهنگ آبی» شده است؟

آیا «چالش مومو» جایگزین «نهنگ آبی» شده است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«چالش مومو» که با چهره از ریخت افتاده زنی با چشم‌های گشاد و صورت آویزان با تَن پرنده معرفی شده، برگرفته از اثر یک هنرمند در نمایشگاه وحشت ژاپن است.

آگهی

انتشار گزارشهایی مبنی بر وجود یک بازی آنلاین که کودکان و نوجوانان را از طریق پیام‌رسان‌ها، شبکه‌های اجتماعی و یوتیوب تشویق به انجام کارهایی از جمله آسیب رساندن به خود یا دیگران می‌کند نگرانی هایی را پدید آورده است.

«چالش مومو» که با چهره از ریخت افتاده زنی با چشم‌های گشاد و صورت آویزان با تَن پرنده معرفی شده، برگرفته از اثر یک هنرمند در نمایشگاه وحشت ژاپن است. چندین سال می‌شود که تصویر «مومو» به دنبال برگزاری این نمایشگاه در اینترنت گسترش یافته است اما از تابستان سال گذشته شایعاتی مبنی بر وجود بازی اینترنتی «چالش مومو» پخش شد.

بیشتر بخوانید: «چالش نهنگ آبی بخش کوچکی از یک پروژه مخفی برای سلطه بر بشر است»

بر اساس این ادعاها که صحت آنها توسط مراجع مسئول تایید نشده است، «چالش مومو» همانند بازی «نهنگ آبی» با فرستادن پیام در پیام‌رسان‌هایی مانند واتس آپ یا ظاهر شدن در میان ویدیوهای یوتیوب، کودکان و نوجوانان را به خودکشی یا آسیب‌رساندن به خود تشویق می‌کند.

«مرکز اینترنت امن‌تر برای بریتانیا» که موسسه‌ای تحت حمایت کمیسیون اروپا است و در زمینه فراهم کردن تکنولوژی امن برای جوانان و کودکان فعالیت می‌کند، شایعات اخیر حول و حوش «چالش مومو» را بررسی و اعلام کرد که مدرکی برای اثبات این چالش نیافته است و این بازی اینترنتی اساسا وجود خارجی ندارد.

انجمن‌های حمایت از کودکان هشدار می‌دهند که جنجال اخیر ایجاد شده توسط رسانه‌ها و واکنش مردم، مدارس و پلیس نسبت به وجود این بازی اینترنتی، موجب ایجاد ترس و وحشت در کودکان و انتشار تصاویر مربوط به خود آسیب‌رسانی می‌شود که این عمل به خودی خود می تواند برای کودکان و نوجوانان آسیب‌پذیر باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارشناسان نروژی: روسیه از نهنگ‌های سفید در عملیات نظامی بهره می‌برد

چالش بازی نهنگ آبی؛ دانش آموزی در روسیه معلم خود را کشت

دو دختر در اصفهان در چالش نهنگ آبی خودکشی کردند