Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

«صدای ایرانی مانوس» برنده جایزه عفو بین الملل شد

«صدای ایرانی مانوس» برنده جایزه عفو بین الملل شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بهروز بوچانی روزنامه نگار و پناهجوی ایرانی که به «صدای مانوس» مشهور است برنده جایزه مولتی مدیا عفو بین الملل استرالیا شد.

او در مرکز پناهجویی جزیره مانوس در پایوآ گینه نو ساکن است نتوانست در سیدنی استرالیا و در مراسم اعطای این جایزه حضور داشته باشد.

بهروز بوچانی به طور مداوم وضعیت اردوگاه پناهجویان جزیره مانوس را گزارش می کند و ویدئوهای از وضعیت پناهجویان این مرکز را منتشر کرده است.

Sending love and solidarity to the winner of the #amnestyawardsBehrouzBoochani</a> you should be here with us tonight <a href="https://twitter.com/amnestyOz?ref_src=twsrc%5Etfw">amnestyOzpic.twitter.com/0emGXSt4gW

— Belinda Lowe (@BelAmnestyOz) 1 novembre 2017

او در یکی از توئیت هایش نوشته است:‌«استرالیا پناهجویان را به این جزیره فرستاده و بنابراین مسئول است. شما نمی توانید ادعای لیبرال دموکراسی داشته باشید و و دست به چنین وحشیگری ای بزنید.»

Australia took refugees to this island and is responsible. You can’t claim to be liberal democracy and do this kind of barbaric thing.

— Behrouz Boochani (@BehrouzBoochani) 31 octobre 2017

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه خبر داده بود که مرکز پناهجویی جزیره مانوس بنا به تصمیم مقامات تعطیل خواهد شد با این حال پناهجویان حاضر به ترک این اردوگاه نیستند.

با این حال از سه شنبه شب تعطیلی این مرکز آغاز شده و بر اساس نوشته بهروز بوچانی روز چهارشنبه در این مرکز آب، برق، غذا و دارو وجود نداشت و وضعیت پناهجویان لحظه به لحظه دشوار تر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش سالانه عفو بین‌الملل: ۷۵ درصد اعدام‌های سال گذشته جهان در ایران انجام شد

مدفون شدن ۲ هزار نفر در پاپوآ گینه نو؛ جستجو برای اجساد با دستان خالی و ترس از درگیری‌های قبیله‌ای

ویرانی خانه‌ها و مدفون شدن ۳۰۰ نفر بر اثر رانش زمین در پاپوآ گینه نو؛ جان ۳ هزار نفر در خطر است