Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نتیجه یک پژوهش: با مصرف کم الکل زبان خارجی را بهتر صحبت می‌کنیم

نتیجه یک پژوهش: با مصرف کم الکل زبان خارجی را بهتر صحبت می‌کنیم
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خوردن نوشیدنی‌های الکلی در بهتر صحبت کردن یک زبان خارجی تاثیر دارد.

تحقیقات محققان بریتانیایی و هلندی در ماستریخت هلند نشان می دهد مصرف کم الکل تاثیر مستقیمی در بالابردن قدرت یادگیری یک زبان خارجی دارد.

نتایج این پژوهش در نشریه «روان شناسی» منتشر شده است. محققان واکنش ۵۰ نفر را که زبان مادری آنها آلمانی بوده و به یادگری زبان هلندی پرداخته‌اند، بررسی کرده‌اند. نیمی از این افراد تنها آب نوشیده و نیمی دیگری با میانگین وزنی ۷۰ کیلوگرم معادل نیم لیتر آب جو نوشیده و سپس به مدت دو دقیقه با یک فرد هلندی زبان مکالمه داشته‌اند. افراد مصرف کنندگان الکل روان‌تر هلندی صحبت کرده و کلمات را نیز بهتر تلفظ می کردند.

به اعتقاد پژوهشگران مصرف کم الکل می تواند استرس و نگرانی از اشتباه صحبت کردن یک زبان خارجی را تا حدی کاهش دهد و به فرد در روان تر صحبت کردن کمک کند. با این وجود مصرف زیاد الکل تاثیری مخرب برروی فرآیند یادگیری زبان خواهد داشت. حجم بالای الکل در خون سرعت واکنش مغز را پایین می آورد و فرد کندتر از زمانی که الکل مصرف نکرده صحبت می کند.

پیش از این نیز در سال ۱۹۷۲ تحقیقات مشابه‌ای در تایلند صورت گرفته بود که نتایج آن شباهت زیادی به تحقیقات صورت گرفته در هلند داشته است.

Journal of Psychopharmacology: Alcohol improves foreign language skills. . https://t.co/dYe9RGxSFupic.twitter.com/PSlZovHiQV

— AAWE (@wineecon) 19 octobre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه تعداد از مردم اروپا به زبان‌های خارجی مسلط هستند؟

چرا نباید تلفن همراه را با خود به توالت ببریم؟

حجاب و درد و درمان در ایران؛ وزارت بهداشت برای بیماران مقنعه و زیرشلواری مخصوص دوخت