داعش جام جهانی فوتبال روسیه را تهدید کرد

داعش جام جهانی فوتبال روسیه را تهدید کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» (داعش) اعلام کرد روسیه را در زمان برگزاری جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۸ هدف حملات خود قرار خواهد داد.

داعش با انتشار بیانیه‌ای در سایت «وفا»، یکی از شبکه‌های تبلیغاتی این گروه، از قصد خود و هوادارانش برای «کشتن دشمنان الله» در جریان رفابت‌های جام جهانی فوتبال که تابستان سال آینده در روسیه برگزار می‌شود، خبر داد.

تصویر لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا، پشت میله‌های زندان با چشمانی که از آن‌ها خون می‌چکد، یکی از تصاویر تبلیغاتی داعش برای تهدید این رقابت‌ها است.

Daesh amenaza con atentar en el Mundial de Rusia con una foto de Messi encarcelado y sangrando https://t.co/Nyq5PZrDX4pic.twitter.com/fo3COtGOnh

— laSexta|Deportes (@DeporteslaSexta) October 25, 2017

در تصاویر دیگری که از سوی هواداران این گروه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پوسترهای تبلیغاتی این مسابقات به زبان روسی دستکاری شده است. زیر این تصاویر به زبان‌های عربی و انگلیسی نوشته شده: «منتظر ما باشید»، «ما تنها تیمی هستیم که میدان نبردمان را انتخاب می‌کنیم.»

#FIFA18 a recurring topic among #ISIS supporters, w chatter & graphics threatening “enemies of Allah in #Russiahttps://t.co/MfmbizGUygpic.twitter.com/CqoEROGfjB

— Rita Katz (@Rita_Katz) 24 octobre 2017

شمار قابل توجهی از جنگجویان داعش و گروه‌های افراطی اسلامی دیگر در عراق و سوریه، از جمهوری‌های فدراسیون روسیه یا از کشورهای آسیای میانه هستند.

روسیه از سپتامبر سال ۲۰۱۵ و در پی درخواست دمشق وارد میدان جنگ سوریه شد. نیروهای نظامی این کشور مواضع شورشیان عمدتا اسلام‌گرای مستقر در سوریه، از جمله داعش را بمباران می‌کنند.

منابع امنیتی روسیه داعش را یکی از تهدیدهای جدی علیه امنیت داخلی این کشور می‌دانند.

بیشتر بخوانید: انتشار جزوه هایی برای مقابله با گرایش به داعش در روسیه

داعش در ماه آوریل سال ۲۰۱۷، مسئولیت بمب‌گذاری مرگبار در متروی سن‌پترزبورگ روسیه را برعهده گرفت. دو سال پیش این گروه ادعا کرد یک هواپیمای روسی را که از شرم‌الشیخ مصر به سوی سن‌پترزبورگ در حال پرواز بود، منفجر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فوتبال؛ نخستین مسابقه بین المللی در عراق پس از لغو ممنوعیت میزبانی

مظنون بمبگذاری در متروی سن پترزبورگ: «اکبرجان جلیلوف» شهروند روس قرقیزتبار

تدابیر فیفا برای جلوگیری از هر گونه خشونت در جام جهانی روسیه