داعش جام جهانی فوتبال روسیه را تهدید کرد

داعش جام جهانی فوتبال روسیه را تهدید کرد
نگارش از Euronews

گروه افراطی موسوم به «دولت اسلامی» (داعش) اعلام کرد روسیه را در زمان برگزاری جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۸ هدف حملات خود قرار خواهد داد.

داعش با انتشار بیانیه‌ای در سایت «وفا»، یکی از شبکه‌های تبلیغاتی این گروه، از قصد خود و هوادارانش برای «کشتن دشمنان الله» در جریان رفابت‌های جام جهانی فوتبال که تابستان سال آینده در روسیه برگزار می‌شود، خبر داد.

تصویر لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا، پشت میله‌های زندان با چشمانی که از آن‌ها خون می‌چکد، یکی از تصاویر تبلیغاتی داعش برای تهدید این رقابت‌ها است.


در تصاویر دیگری که از سوی هواداران این گروه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، پوسترهای تبلیغاتی این مسابقات به زبان روسی دستکاری شده است. زیر این تصاویر به زبان‌های عربی و انگلیسی نوشته شده: «منتظر ما باشید»، «ما تنها تیمی هستیم که میدان نبردمان را انتخاب می‌کنیم.»


شمار قابل توجهی از جنگجویان داعش و گروه‌های افراطی اسلامی دیگر در عراق و سوریه، از جمهوری‌های فدراسیون روسیه یا از کشورهای آسیای میانه هستند.

روسیه از سپتامبر سال ۲۰۱۵ و در پی درخواست دمشق وارد میدان جنگ سوریه شد. نیروهای نظامی این کشور مواضع شورشیان عمدتا اسلام‌گرای مستقر در سوریه، از جمله داعش را بمباران می‌کنند.

منابع امنیتی روسیه داعش را یکی از تهدیدهای جدی علیه امنیت داخلی این کشور می‌دانند.

بیشتر بخوانید: انتشار جزوه هایی برای مقابله با گرایش به داعش در روسیه

داعش در ماه آوریل سال ۲۰۱۷، مسئولیت بمب‌گذاری مرگبار در متروی سن‌پترزبورگ روسیه را برعهده گرفت. دو سال پیش این گروه ادعا کرد یک هواپیمای روسی را که از شرم‌الشیخ مصر به سوی سن‌پترزبورگ در حال پرواز بود، منفجر کرده است.

مطالب مرتبط