Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فوتبال؛ نخستین مسابقه بین المللی در عراق پس از لغو ممنوعیت میزبانی

بصره میزبان نخستین مسابقه بین المللی عراق
بصره میزبان نخستین مسابقه بین المللی عراق
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

عراقی ها آخرین بار در ژوئن ۲۰۱۱ میزبان یک مسابقه بین المللی در ورزشگاه اربیل بودند اما پس از آن با تصمیم فیفا میزبانی از تیم های خارجی در این کشور به خاطر عدم امنیت لازم ممنوع اعلام شد.

آگهی

استادیوم بصره روز چهارشنبه میزبان بیش از شصت و پنج هزار تماشاگر بود که پس از برداشته شدن محدودیت میزبانی عراق برای تشویق تیم ملی کشورشان برابر قطر در یک دیدار دوستانه به ورزشگاه آمده بودند.

این دیدار در چارچوب یک تورنمنت بین المللی دوستانه برگزار شد که سوریه نیز یکی دیگر از تیم های شرکت کننده در آن است.

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا روز جمعه شانزدهم مارس در نشست اعضای شورای این نهاد بین المللی در بوگوتا پس از سالها با درخواست لغو ممنوعیت برگزاری دیدارهای بین المللی در خاک عراق موافقت کرد.

بیش از شصت هزار نفر دیدار دوستانه عراق و قطر را تماشا کردند

لغو این محدودیت که حمایت کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز به همراه داشت، سبب شد تا عراق پس از شش سال اجازه برگزاری دیدارهای بین المللی در خاک خود را دریافت کند. این مجوز در حال حاضر تنها برای شهرهای اربیل، بصره و کربلا صادر شده و بغداد، پایتخت عراق را شامل نمی شود.

کامل زغیر، یکی از اعضای فدراسیون فوتبال عراق پس از انجام دیدار دوستانه میان کشورش و قطر با اشاره به تلاش های صورت گرفت برای برداشته شدن ممنوعیت برگزاری دیدارهای بین المللی در خاک عراق ابراز امیدواری کرد تا هر چه زودتر دیگر شهرهای این کشور نیز اجازه میزبانی از تیم های خارجی را دریافت کنند.

عراقی ها آخرین بار در ژوئن ۲۰۱۱ میزبان یک مسابقه بین المللی در ورزشگاه اربیل بودند اما پس از آن با تصمیم فیفا میزبانی از تیم های خارجی در این کشور به خاطر عدم امنیت لازم ممنوع اعلام شد. عراق طی سالهای اخیر دیدارهای خانگی خود را در چارچوب رقابت های بین المللی در ایران و دیگر کشورهای حاشیه خلیح فارس برگزار می کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی سعودی: تماشای فوتبال برای زنان حرام است

داعش جام جهانی فوتبال روسیه را تهدید کرد

گام بلند دیگر برای دختر فوتبالیست افغانستانی تبار؛ نادیه ندیم