تدابیر فیفا برای جلوگیری از هر گونه خشونت در جام جهانی روسیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تدابیر فیفا برای جلوگیری از هر گونه خشونت در جام جهانی روسیه

علاقمندان به تماشای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و رقابت های جام کنفدارسیون ها که ماه ژوئن سال جاری در این کشور برگزار می شود تنها با داشتن کارت شناسایی هواداری قادر به ورود به استادیوم ها خواهند بود.

پس از حوادث تلخی که توسط برخی آشوبگران در جریان رقابت های یورو ۲۰۱۶ فرانسه روی داد، فدراسیون جهانی فوتبال تصمیم دارد تا با شناسایی دقیق تماشاگران مانع وقوع رویدادهای مشابه در دو تورنمنت مهم آتی این رشته ورزشی در روسیه شود.

کالین اسمیت مدیر بخش مسابقات در فیفا روز پنجشنبه در جریان یک کنفرانس خبری در مسکو ضمن اشاره به این نکته که مقامات روس مسئولیت صدور کارت های هواداری را بر عهده خواهند داشت، گفت:«کلیه هوارادان برای ورود به استادیوم ها و تماشای مسابقات در دو تورنمنت جام کنفدراسیون ها و جام جهانی نیاز به کارت شناسایی خواهند داشت و ما به مسئولان کشور روسیه برای فراهم کردن این امکانات اطمینان کامل داریم. این تورنمنت ها در واقع جشنی برای مسابقات فوتبال است که هوداران و کلیه علاقمندان از دور و نزدیک آنها را دنبال می کنند.»

مسکو نیز در همین ارتباط اعلام کرده که در برخورد با عاملان بی نظمی و اخلال در جریان مسابقات کوچکترین ملاحظه ای در نظر نخواهد گرفت و علاقمندان می توانند با اطمینان کامل برای تماشای رقابت ها عازم این کشور شوند.

در پی رفتارهای ناهنجار برخی هواداران تیم روسیه در جریان مسابقات یورو ۲۰۱۶ این تیم توسط یوفا به صورت مشروط تعلیق و به پرداخت ۱۵۰ هزار یورو غرامت جریمه شد.