Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

برگه‌های ضدترامپ 'کره شمالی با بالون' در سئول پخش شد

برگه‌های ضدترامپ 'کره شمالی با بالون' در سئول پخش شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ساکنان سئول، پایتخت کره جنوبی در مرکز این شهر برگه هایی با مضمون تبلیغ سیاسی بر ضد آمریکا و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور یافتند.

گمان می رود این برگه ها با بالونی از کره شمالی فرستاده شده و در سطح شهر سئول پخش شده باشد. در این برگه ها از دونالد ترامپ به عنوان «سگ هار» نام برده شده است.

برخی از این برگه ها در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی معروف به کاخ آبی یافت شد. بر روی یکی از این برگه های تبلیغاتی نوشته شده است: «مرگ بر ترامپ پیر و مجنون!»

بر روی یکی دیگر از این برگه ها بدن دونالد ترامپ مشابه سگ کشیده شده در حالی که سرش با تبر از بدن جدا شده است.

بیشتر بخوانید: هکرهای کره شمالی به طرح‌های جنگی علیه پیونگ‌یانک دست پیدا کردند

ارسال برگه های تبلیغاتی این چنینی از طرف کره شمالی به کره جنوبی بی سابقه نیست. در گذشته نیز کره شمالی با بالون اقدام به پخش برگه های تبلیغاتی در مناطق غیرنظامی در کره جنوبی کرده بود.

با این حال آنچه در این دسته از برگه های تبلیغاتی جدید جلب توجه می کند هدفگیری مستقیم دونالد ترامپ و تمسخر و فحاشی به او است.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا ماه گذشته در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد وعده داده بود که در صورت لزوم و در دفاع از کشورش و متحدان آن کره شمالی را «کاملا نابود» خواهد کرد.

او همچنین از کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی به عنوان «مرد موشکی» یاد کرده بود. این سخن دونالد ترامپ به آزمایش های موشکی پیونگ یانگ در هفته ها و ماه های اخیر اشاره داشت.

در مقابل کره شمالی نیز اغلب وعده «نابودی» کره جنوبی و متحد نزدیک آن، ایالات متحده آمریکا را می دهد.

در یکی از برگه های تبلیغاتی یافت شده در سئول دونالد ترامپ در حالی پشت تریبون سازمان ملل متحد قرار گرفته که یک موشک به دهانش اصابت کرده است. مخاطبان او در این برگه تبلیغاتی مردانی هستند که کت و شلوار به تن دارند و می گویند: «او به کل دیوانه شده است» و «اگر رهایش کنیم جنگ خواهد شد.»

کره شمالی و کره جنوبی پس از جنگ در شبه جزیره کره در فاصله بین سالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ توافقنامه صلح امضاء نکردند و تنها بین دو کشور آتش بس اعلام شد.

بیشتر بخوانید: حمله رزمایشی پاراگلایدر‌سواران کره شمالی به پشت خط دفاعی کره جنوبی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله رزمایشی پاراگلایدر‌سواران کره شمالی به پشت خط دفاعی کره جنوبی

هکرهای کره شمالی به طرح‌های جنگی علیه پیونگ‌یانک دست پیدا کردند

مقام جدید خواهر رهبر کره شمالی