هکرهای کره شمالی به طرح‌های جنگی علیه پیونگ‌یانک دست پیدا کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
هکرهای کره شمالی به طرح‌های جنگی علیه پیونگ‌یانک دست پیدا کردند

هکرهای کره شمالی موفق شده اند با حمله سایبری به سامانه های اینترنتی و اطلاعاتی وزارت دفاع کره جنوبی به اسنادی مهم دست یابند.

روزنامه «شوسان ایلبو» چاپ سئول به نقل از ری چئول هی، یک نماینده مجلس کره جنوبی ضمن انتشار این مطلب تصریح کرد که حمله سایبری هکرهای کره شمالی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ بوقوع پیوسته و آنها موفق شده اند به ۲۳۵ گیگا بایت از داده‌ها و اطلاعات حساس و مهم دست یابند.

یکی از این مدارک نقشه عملیات موسوم به ۵۰۱۵ بوده که جهت رویارویی احتمالی کره جنوبی و ایالات متحده با ارتش کره شمالی طراحی شده است. حتی در این مدرک طرح حذف فیزیکی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز گنجانده شده است.

همچنین هکرها به اطلاعاتی درباره جزییات مانور نظامی کره جنوبی و ارتش آمریکا و تاسیسات نظامی دست یافته‌اند.

مقامات کره جنوبی اعلام کرده اند که هنوز حدود ۸۰ درصد از اطلاعات هک شده شناسایی نشده است.

علیرغم تقویت معیارهای امنیتی سامانه های اینترنتی و رایانه‌ای کره جنوبی، این کشور باز هم مورد حمله سایبری قرار گرفته است. وزارت دفاع کره جنوبی ادعا کرده پیونگ یانگ صاحب تیمی متشکل از ۶ هزار و ۸۰۰ متخصص حملات سایبری است.

برنامه‌های هسته ای کره شمالی و آزمایش‌های موشکی این کشور تنش‌های دیپلماتیک بین واشنگتن و پیونگ‌یانگ را به اوج خود رسانده است. در این بین کره جنوبی بیم آنرا دارد که در صورت وقوع جنگ و درگیری در منطقه اولین هدف موشک و یا حتی تسلیحات هسته‌ای کره شمالی باشد.