حمله رزمایشی پاراگلایدر‌سواران کره شمالی به پشت خط دفاعی کره جنوبی

حمله رزمایشی پاراگلایدر‌سواران کره شمالی به پشت خط دفاعی کره جنوبی
نگارش از Euronews

چتربازان کره شمالی برای اولین بار حمله به پشت خط دفاعی کره جنوبی و مراکز فرماندهی نظامی مشترک این کشور و آمریکا را شبیه سازی و تمرین کردند.

وزارت دفاع کره جنوبی می گوید این رزمایش نظامی چندروزه با پاراگلایدر که اوسط ماه سپتامبر برگزار شد اولین رزمایش و تاکتیک نظامی در نوع خود است.

در این رزمایش نظامی چتربازان کره شمالی در منطقه‌ای که تاسیسات فرماندهی نظامی مشترک کره جنوبی و آمریکا شبیه سازی شده بود فرود آمدند.

تمرین نظامی چتربازان ویژه کره شمالی نگرانی‌هایی را در کره جنوبی ایجاد کرده است، چرا که نیروهای ویژۀ پاراگلایدرسوار کره شمالی می توانند در دل شب، بی‌صدا و سریع بر هدف‌های مورد نظر در کره جنوبی فرود آیند. رادارهای موجود هم احتمالا قادر نخواهند بود چنین تحرکات و تهاجمی را رصد کنند.

به نوشته روزنامه «تلگراف» به نقل از یک مقام کره جنوبی، چنین حمله‌ای را سریع، غافلگیر کننده، کم هزینه و مانند حمله با پهپاد تشبیه کرده است.

تمرین نظامی اخیر کماندوهای کره شمالی چندان هم تازگی ندارد. در یکی از رزمایش ها، آنها در حالی که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نظاره گر بود به ماکت «کاخ آبی»، اقامتگاه رئیس جمهوری کره جنوبی که در اندازه‌های واقعی شبیه سازی شده بود یورش بردند.

در این تمرین نظامی، کماندوها با طناب از هلی کوپترها بر ماکت کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی فرود آمدند و آنرا منهدم کردند.

در یکی از ویدئوهای تبلیغاتی که پیونگ یانگ منتشر کرده، نظامیان و موشک‌های کره شمالی، سئول، پایتخت کره جنوبی را نابود می کنند.

مطالب مرتبط