Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتیجۀ انتخابات اتریش؛ پیروزی محافظه‌کاران

نتیجۀ انتخابات اتریش؛ پیروزی محافظه‌کاران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنا بر اعلام نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی اتریش که روز یکشنبه ۱۵ اکتبر برگزار شد، سباستین کورتس وزیر خارجه کنونی و رهبر حزب محافظه‌کار «مردم» (OVP) توانسته است با کسب ۳۱.۴ درصد از آراء، بیشترین سهم را از۱۸۳ کرسی پارلمان این کشور از آن خود کند. به این ترتیب آقای کورتس ۳۱ ساله جوانترین نخست وزیر اتریش و اتحادیه اروپا خواهد شد.

حزب راست‌ افراطی آزادی مردم اتریش (FPÖ) که مخالف سیاستهای مهاجرتی است نیز با کسب ۲۷.۴ درصد از رای‌های ریخته شده در صندوق‌ها جایگاه دوم را از آن خود کرد.
هاینتس کریستیان اشتراخه، رهبر این حزب روز یکشنبه در زمان انداختن رای خود در صندوق پیش بینی کرده بود که نتایج این انتخابات برای حزبش «تاریخی» باشد. نتیجه‌ای که امروز برای این حزب افراطی حاصل شد، بهترین نتیجه از سال ۱۹۹۹ میلادی تا کنون محسوب می شود.
این حزب در حالی به این موفقیت دست یافت که طی سالهای اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی و امنیتی و همچنین بحران مهاجرت، در بسیاری از کشورهای اروپایی احزاب عوامگرا بطور قابل توجهی قدرت گرفتند.

حزب چپ «سوسیال دموکرات» (SPÖ) به رهبری کریستین کرن، صدراعظم اتریش نیز با کسب ۲۶.۷ درصد از مجموع آراء در جایگاه سوم قرار گرفته است.

Austrian far-right posts strongest result since 1999 https://t.co/otWhdBroXP

— Bruno J. Navarro (@Bruno_J_Navarro) October 15, 2017

لیبرال‌های «نئوس» (NEOS) با ۵ درصد در جایگاه چهارم قرار دارند و حزب «پیلز» (Pilz) به ریاست پیتر پیلز با کسب ۴.۱ درصد و سبزها با کسب ۳.۳ درصد از آراء جایگاههای بعدی را از آن خود کردند.

در این انتخابات، نمایندگانی از ۱۶ حزب با یکدیگر به رقابت پرداختند و از آنجا که محافظه کاران نتوانسته اند اکثریت مطلق آراء را به دست آورند، به این ترتیب دولت آینده اتریش، به روال سالهای گذشته، بار دیگر دولتی ائتلافی خواهد بود. طی ۱۰ سال گذشته اتریش همواره توسط دو حزب اصلی «مردم» و «سوسیال دموکرات» اداره شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راست‌گرایان افراطی اتریش در ائتلاف با جوان‌ترین رهبر اروپا به قدرت بازگشتند

انتخابات اتریش؛ رقابت میان محافظه کاران و راست‌های افراطی

انتخابات سراسری اتریش؛ آیا ائتلاف محافظه کاران و راست افرطی پیروز خواهد شد؟