پناهجوی افغان بدلیل آزار جنسی دختر سوئدی گناهکار شناخته شد

پناهجوی افغان بدلیل آزار جنسی دختر سوئدی گناهکار شناخته شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادگاهی در سوئد یک پناهجوی ۱۹ ساله افغان را به جرم آزار جنسی یک دختر ۱۴ ساله در کلیسای مسیحیان گناهکار شناخت و او را به یک زندان تعلیقی و پراخت جریمۀ ۷ هزار کرونی (معادل ۷۳۰ یورو) محکوم کرد.

عارف مرادی به بهانه ماساژ دادن بدن یک دختر نوجوان، «مکررا» سینه و باسن او را لمس کرده بود. این اتفاق در ماه نوامبر ۲۰۱۶ در مراسم تثبیت ایمان (baptism confirmation) در شهر سودرشوپینگ واقع در جنوب شرقی سوئد رخ داد. آقای مرادی در آن هنگام سرگروه بود.

صدور حکم مجازات توسط دادگاه سوئد واکنش‌های مخالفان و موافقان را برانگیخته است. در عرض چند ساعت پس از صدور حکم، عارف مرادی و ده‌ها نفر از حامیانش در شبکه‌های مجازی دختر نوجوان را به «دروغگویی» متهم کرده و خواستار «تنبیه» وی شدند.

به گفته قربانی آزار جنسی، آقای مرادی از او و دوست دیگرش خواسته بود که در صورت تمایلشان آنها را ماساژ دهد. با وجود این که هر دو دختر پیشنهاد وی را رد کرده بودند، اما او همچنان به ماساژ شانه‌های آنان ادامه داد و در حین ماساژ تعمداً به نقاطی از بدن یکی از آنها را دست زد. ادعاهای این دختر به دادگاه منجر به محکومیت متهم شد.

این پناهجوی افغان در سال ۲۰۱۴ میلادی به دنبال گرویدن به دین مسیحیت به سوئد پناهنده شد، اما درخواست پناهندگی وی یکسال بعد رد شد. با این حال و از آنجا که او گذرنامه‌ای نداشت به افغانستان بازگردانده نشد.

سال گذشته بعد از معاینه دندانپزشکی مشخص شد که برخلاف ادعای عارف مرادی وی ۱۷ ساله نیست بلکه ۱۸ ساله است و فردی بالغ به شمار می‌رود و به همین دلیل هم مشمول قوانین قضایی بزرگسالان است.

عارف مرادی در یک پست فیسبوکی اعلام کرد که ادعای قربانی نادرست است و هدف وی از این کار مخدوش کردن شخصیت وی بوده است. این پست او واکنش‌های بسیاری را در حمایت و یا مخالفت با وی در پی داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دختر نوجوان به دست ۴ تبعه افغان در اتریش؛ بحث اخراج پناهجویان مجرم بالا گرفت

برملا شدن راز کودک آزاری و تعرض جنسی به کودکان آرژانتینی

آلمان؛ نیم قرن تجاوز جنسی در کلیسا