Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ویدیویی از آخرین لحظات پیش از مرگ برادر ناتنی رهبر کره شمالی

ویدیویی از آخرین لحظات پیش از مرگ برادر ناتنی رهبر کره شمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کیم جونگ نام، برادر ناتنی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز سیزدهم فوریه ۲۰۱۷ (۲۵ بهمن) از سوی دو زن در فرودگاه کوالالامپور مورد حمله قرار گرفت.

کیم جونگ نام، چند دقیقه پس از این حمله در آمبولانسی که او را به سمت بیمارستان می‌برد جان سپرد. آزمایش‌های بعدی نشان داد که او توسط یک ماده بسیار سمی به نام «وی ایکس» از مشتقات کشندۀ گاز سارین مسموم شده بود.

ویدیوی که از دفتر فوریت های پزشکی فرودگاه کوالالامپور ضبط شده آخرین لحظات زندگی او و تلاش نیرو‌های امدادی برای کمک‌رسانی به وی را نشان می‌دهد.

دو زنی که به اتهام قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در مالزی دستگیر شده بودند در اولین روز شروع دادگاهشان در شهر کوالالامپور در روز۲ اکتبر (۱۰ مهر) اعلام بی‌گناهی کردند.

تصاویری که توسط دوربین های مدار بسته فرودگاه ثبت شده صحنه حمله این دو زن به کیم جونگ نام و کشیدن پارچه آلوده به ماده شیمیایی کشنده به صورت وی را نشان می‌دهد. با این وجود آنها خود را بیگناه می‌دانند و می گویند تصور می‌کردند در یک برنامه طنز دوربین مخفی شرکت کرده‌اند و کیم جونگ نام را نمی شناخته‌اند.

برادر ناتنی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی زمانی جانشین بالقوه وی محسوب می‌شد اما در سال ۲۰۰۱ به دلیل تلاش برای ورود غیرقانونی به ژاپن و دستگیر شدن با یک پاسپورت تقلبی، مغضوب شد و تا پیش از مرگ در تبعیدی ناخواسته در چین زندگی می‌کرد.

پس از این واقعه پیونگ یانگ به شدت شایعات مربوط به دست داشتن کره شمالی در این قتل را رد کرد و آن را توطئه‌ای تبلیغاتی علیه این کشور خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مظنون به قتل برادر رهبر کره شمالی فکر کرده کارش دوربین مخفی است

یک زن مظنون به ارتباط با قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی بازداشت شد

برادر ناتنی رهبر کره شمالی در مالزی کشته شد