چرا نخست وزیر کانادا علاقه دارد فرزندانش فمینیست باشند؟

چرا نخست وزیر کانادا علاقه دارد فرزندانش فمینیست باشند؟
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با انتشار یک مقاله در مجله «ماری کلر Marie Claire» ضمن ابراز نگرانی از وضعیت زنان در دنیا از تلاش روزمره خود برای دفاع از حقوق زنان خبر داده است.

نخست وزیر کانادا عنوان مقاله خود را «چرا فرزندانم را به نحوی بزرگ می کنم که فمینیست شوند؟» قرار داده و در آن به فعالیتها و اقدامات خود چه بعنوان یک سیاستمدار و چه بعنوان یک پدر برای برجسته کردن اهمیت زنان در زندگی خانوادگی و در اجتماع اشاره کرده است.

در بخشی از این مقاله نخست وزیر کانادا می گوید: «برابری بین زن و مرد تنها مسئله ای نیست که مربوط به زنان و دختران باشد، بلکه پسران ما نیز این مسئولیت را دارند تا فرهنگ مردسالار ما را تغییر دهند.»

جاستین ترودو می گوید به نحوه عملکرد تیمش برای تبدیل کردن کانادا به کشوری بازتر، عدالت محور تر و با برابری بیشتر افتخار می کند. به گفته وی تلاش و فعالیتهایش در خانه نیز ادامه دارد. در این رابطه وی در قسمت دیگری از مقاله اش می گوید: «هر روز این فرصت فوق العاده را دارم تا همراه همسرم سوفی فرزندانمان را برای رسیدن به ارزشهایی چون همدردی با دیگران، ارزش قائل شدن برای خود و عدالت تشویق کنیم.»

نخست وزیر ۴۵ ساله کانادا نسبت به موانعی که بیش از پیش زنها در زندگی با آنها مواجه هستند ابراز نگرانی کرده است. وی می گوید: «در سال ۲۰۱۷ هستیم اما در کانادا و در همه جای دنیا زنان و دختران هنوز هم با خشونت، تبعیض، کلیشه ها و موقعیت های نابرابر که مانع برآورده شدن رویاهای آنهاست، روبرو هستند.»

جاستین ترودو، نخست وزیر محبوب کانادا بهترین راه رواج ایده ای فمینیستی و تغییرات را خانواده می داند. وی اعتقاد دارد که اگر به دخترش این موضوع را یادآوری کند که وی قدرت و ارزش زیادی دارد و اینکه هیچ کس نمی تواند این قدرت را از او سلب کند و نهایتا اینکه دخترش بداند می تواند با صدای بلند حقش را بگیرد، به معنای آنست که وی فمینیست بزرگ شده است.

نخست وزیر کانادا در انتهای مقاله خود می نویسد: «زمانی که زن و مرد برابر هستند ما آزادتر هستیم.»

Why am I raising my kids to be feminists? I answered this question for #DayoftheGirl in marieclaire</a>: <a href="https://t.co/tdVW9fylYB">https://t.co/tdVW9fylYB</a></p>— Justin Trudeau (JustinTrudeau) 11 octobre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت فدرال کانادا متعهد به اجرای «برنامه تغذیه ملی» در مدارس سراسر کشور شد

دانشجویی در اوتاوای کانادا مادر و فرزندانش را با چاقو به قتل رساند

طرح دولت کانادا برای محدود کردن صدور ویزای دانشجویی و اجازه کار؛ چه کسانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند؟