سلفی با مرگ؛ عاملان قتل جوان مهابادی با جنازه در حال سوختن عکس گرفتند

سلفی با مرگ؛ عاملان قتل جوان مهابادی با جنازه  در حال سوختن عکس گرفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

قتل و آتش زدن صادق، جوان مهابادی و انتشار تصاویر و سلفی‌ها با جنازه وی توسط عاملان قتل در شبکه های اجتماعی بازخورد گسترده ای داشته است. مظنونان این قتل بازداشت شده و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفتند.

جزئیات قتل جوان مهابادی

بنا به گزارش مقام‌های پلیس اول مهرماه سال جاری ۴ تن از دوستان صادق ۱۹ ساله، ابتدا با چاقو و اجسام تیز به او ضرباتی وارد کرده و او را رها می کنند. فردای آن روز جنازه نیمه جان وی را در خارج از شهر و در بیابان‌های روستای «کهریز» در نزدیکی شهر مهاباد آتش زدند.

چهار مظنون بازداشت شده این قتل دلخراش همگی ۱۸ تا ۲۰ ساله هستند. به گزارش رسانه‌های ایران این افراد در بازجویی‌های اولیه انگیزه خود از قتل دوستشان را «انتقامجویی به دلیل مسائل غیراخلاقی» اعلام کردند.

سه نفر از این جوانان به معاونت و یکی از آنان به عاملیت قتل اعتراف کرده اند. به نظر می‌رسد این افراد مقتول را در یک پارتی شبانه مسموم و بیهوش کردند و پس از وارد آوردن ضربات چاقو برای مخفی کردن قتل، جسد وی را سوزاندند.

سرهنگ رضا ظهیریان، فرمانده انتظامی مهاباد در گفتگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد که سوم مهر جسد سوخته شده این جوان توسط یک چوپان در کنار جاده پیدا شد که با حضور پلیس مدارک جمع آوری و جنازه به پزشکی قانونی منتقل شد.

فرمانده انتظامی مهاباد می گوید که خانواده این جوان نیز به پاسگاه مراجعه و اعلام کردند که فرزند آنان با نام صادق شب گذشته به همراه دوستان خود از خانه بیرون می‌رود. خانواده صادق اضافه کردند که این افراد «دوستان و هم دانشگاهی های» وی بوده اند.

به گزارش مسئولان پرونده چهار جوانی که در این قتل دست داشتند به دلیل مصرف الکل حالت عادی نداشتند. تحقیقات این پلیس درباره این قتل با اعتراف عاملان آن به پایان رسیده و پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار خواهد گرفت.

واکنش ها به در شبکه های اجتماعی

انتشار تصاویر سلفی عاملین قتل با جنازه در حال سوختن قربانی، واکنش شدید کاربران به‌ویژه شهروندان مهابادی در شبکه های اجتماعی را در پی داشت.

بسایری از کاربران ناراحتی و تاثر خود را از این قتل نشان داده و از انتشار تصاویر آن توسط عاملین قتل ابراز انزجار کرده اند.

خبر چهار جوان مهابادي رو الان ديدم! جامعه متلاشي شده!

— Abdolreza Ahmadi (@abdorezaahmadi) October 4, 2017

#قتل فجیع و سوزاندن صادق در #مهاباد و #سلفی فیلم گرفتن از آن نمونه از هم گسیختگی اجتماعی و فرهنگی و آموزشی و اوج فشار روانی و گم شدن انسانیت

— مهدی رفائی (@RefaeiMahdi) October 3, 2017

بسیاری از واکنش‌های فضای مجازی به این جنایت، بخصوص در مهاباد بسیار خشونت آمیز به نظر می‌رسد. به گزارش ایلنا، والدین جوان مقتول مهابادی در پی این واکنش ها با انتشار بیانیه ای مردم را به آرامش دعوت کردند. در این بیانیه آمده است: «ضمن دعوت مردم عزیز و شهروندان فهیم مهاباد به حفظ آرامش، از دستگاه قضایی تقاضا داریم در اسرع وقت و با قاطعیت با موضوع برخورد نماید تا شاهد تکرار چنین فجایعی مباشیم.»

عده ای از کاربران شبکه های اجتماعی از دیگران می خواهند تا انتشار تصاویر سوزانده شدن جوان کشته شده را متوقف کنند.

کودکان:به تماشای اعدام نبریم،وقتی ضعیفی راکتک زدتشویق نکنیم،پیش چشمانش همسرمان رانزنیم،فیلم خشن نبینند،خودزنی نکنند،آموزش دهیم #صادق_برمكي

— mahdiyar (@mahdiyar89) October 4, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همشهریان قاتل آتنا اصلانی مانع از دفن وی شدند

تماشای مراسم اعدام قاتل آتنا؛ از پخش زنده اینستاگرام تا پیک نیک خانوادگی

چگونه انتشار یک مطلب در فیسبوک شما را راهی زندان می کند؟