همشهریان قاتل آتنا اصلانی مانع از دفن وی شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
همشهریان قاتل آتنا اصلانی مانع از دفن وی شدند

همشهریان اسماعیل جعفرزاده، قاتل آتنا اصلانی که روز چهارشنبه در ملاء عام اعدام شد، مانع از دفن وی در روستای قره آغاج استان اردبیل شدند.

به گزارش رسانه‌های ایران، اهالی این روستا با خاکسپاری قاتل آتنا در زادگاهش به شدت مخالفت کرده و به این ترتیب، جسد وی در تبریز و در گورستان مخصوص اعدامی‌ها دفن خواهد شد.

آنتا اصلانی، دختر ۷ ساله پارس آبادی بیست و هشتم خرداد ماه امسال بعد از جدا شدن از پدر دستفروشش گم شد. پلیس ۲۲ روز بعد جسد وی را در پارکینگ متهم این پرونده، اسماعیل جعفرزاده پیدا کرد. ماجرای این جنایت، از زمان مفقود شدن آتنا در شبکه‌های اجتماعی و پس از آن در رسانه‌های فارسی زبان منتشر شد و بازتاب‌های گسترده‌ای را در جامعه ایران برانگیخت. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌داد شمار زیادی از شهروندان پارس‌آباد پس از بازداشت اسماعیل، با سنگ به مغازه رنگرزی وی حمله کرده و خواستار سنگ سار وی شدند.

بيشتر بخوانيد:“قاتل آتنا اصلانی در ملاء عام اعدام می‌شود”:http://fa.euronews.com/2017/08/30/atena-aslani-rapist-murder-to-be-executed


متهم به قتل آتنا با وجود اقرار به تجاوز و قتل، تمام اعترافات خود در مرحله تحقیقات مقدماتی درباره تجاوز و قتل آتنا را منکر شده و گفته بود زیر شکنجه و برای رهایی از فشار اعتراف کرده است. با این حال حکم اعدام وی از سوی دیوان‌ عالی کشور تایید شد و به اجرا درآمد.

بيشتر بخوانيد: گزارش قتل آتنا اصلانی: آنچه گذشت