Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

متهمان به قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در دادگاه مالزی اعلام بیگناهی کردند

متهمان به قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در دادگاه مالزی اعلام بیگناهی کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دو زنی که به اتهام قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در مالزی دستگیر شده بودند در اولین روز شروع دادگاهشان اعلام بیگناهی کردند.

ستی عایشه و دوآن هونگ که یکی اهل اندونزی و دیگری ویتنامی است، سیزدهم فوریه در فرودگاه کوالالامپور، پایتخت مالزی به کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی حمله کردند و با ریختن مواد سمی به صورتش باعث مسمومیت و کشته شدن وی شدند.

محاکمه این دو از امروز (دوشنبه دوم اکتبر) در شهر کوالالامپور آغاز شد.

تصاویری که توسط دوربین های مدار بسته فرودگاه ثبت شده صحنه حمله این دو زن به کیم جونگ نام و کشیدن پارچه آلوده به ماده شیمیایی کشنده به صورت وی را نشان می دهد. با این وجود آنها خود را بیگناه می دانند و می گویند تصور می کردند در یک برنامه طنز دوربین مخفی شرکت می کردند و کیم جونگ نام را نمی شناخته اند.

چهار نفر دیگر هم در ارتباط با این ماجرا بازداشت شده بودند اما نام آنها منتشر نشده است.

کیم جونگ نام، چند دقیقه پس از این حمله در آمبولانسی که او را به سمت بیمارستان می برد جان سپرد. آزمایش های بعدی نشان داد که او توسط یک ماده بسیار سمی از مشتقات کشندۀ گاز سارین مسموم شده بود.

برادر ناتنی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی زمانی جانشین بالقوه وی محسوب می شد اما در سال ۲۰۰۱ به دلیل تلاش برای ورود غیرقانونی به ژاپن و دستگیر شدن با یک پاسپورت تقلبی، مغضوب شد و تا پیش از مرگ در تبعیدی اعلام نشده در چین زندگی می کرد.

پس از این واقعه پیونگ یانگ به شدت شایعات مربوط به دست داشتن کره شمالی در این قتل را رد کرد و آن را توطئه ای تبلیغاتی علیه این کشور خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در انتظار تاریک شدن هوا برای استفاده از توالت؛ زندگی برای زنان در افغانستان سیل‌زده چگونه است؟

به نمایش درآمدن عکس بزرگ رهبر کره شمالی در کنار تصاویر پدر و پدربزرگش برای اولین بار

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند