فرمان اجرایی جدید ترامپ برای تحریم‌های تازه علیه کره شمالی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرمان اجرایی جدید ترامپ برای تحریم‌های تازه علیه کره شمالی

رئیس جمهوری آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه کره شمالی خبرداد. او گفت طی یک فرمان اجرایی که روز پنجشنبه امضا کرده، سیستم حمل و نقل، کشتیرانی و شبکه های تجاری این کشور را برای تشدید فشار بر فعالیت های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ هدف قرار داده است.

دونالد ترامپ قبل از دیدار با رهبران ژاپن، در جمع خبرنگاران گفت که با صدور این دستورالعمل جدید، آمریکا از توان بیشتری برای تحریم همه نهادهای بانکی و مالی و شرکت های خصوصی که تسهیلات مالی و تجاری برای کره شمالی فراهم می کنند، برخوردار می کند.

آقای ترامپ اطمینان داد که این فرمان اجرایی منابع درآمد پیونگ یانگ برای توسعه کشنده‌ترین سلاح‌های شناخته شده را قطع می کند. او اضافه کرد که این تحریم ها می تواند فنآوری اطلاعات، منسوجات و دیگر صنایع تولیدی و ماهیگیری کره شمالی را نیز هدف قرار دهد. با این حال او از تجارت نفت کره نامی نبرد.


رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که وزارت خزانه داری این کشور اختیار دارد تا بانک‌های خارجی که به فراهم کردن تسهیلات مربوط به معاملات تجاری با کره شمالی مشغولند را تحریم کند.


به گزارش رویترز، بانک مرکزی چین از همه بانک های این کشور خواسته تا تحریم های سازمان ملل متحد علیه کره شمالی را به شدت اجرا کنند و دونالد ترامپ از تلاش بانک مرکزی چین برای متوقف کردن تجارت با کره شمالی تحسین کرده است.