واکنش‌ها به گفتگویی با یونکر؛ از حجاب در اروپا تا تبعیض در آموزش

واکنش‌ها به گفتگویی با یونکر؛ از حجاب در اروپا تا تبعیض در آموزش
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گفتگوی سه کاربر پرطرفدار یوتیوب در اروپا با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا واکنش‌های مختلفی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت.

آگهی

عبدل آنوره از بلژیک، دیانا زور لوون از آلمان و کووی از جمهوری چک سه کاربر معروف و پرطرفدار یوتیوب در اروپا پرسش‌های خود را امروز پنجشنبه ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) از ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا پرسیدند.

این گفتگو با هشتگ #AskJuncker (از یونکر سوال کنید) در شبکه‌های اجتماعی پیگیری شد و برخی از کاربران اینترنت سوال‌های خود را با این هشتگ مطرح کردند و برخی دیگر نسبت به سخنان رئیس کمیسیون اروپا واکنش نشان دادند.

یک حساب توییتری که از جوانان مبتلا به بیماری‌های خاص در اتحادیه اروپا حمایت می‌کند خطاب به یونکر نوشت: «ما خواستار اقدامات بیشتر برای پایان دادن به تبعیض علیه بیماران جوان در استخدام و آموزش هستیم.»


همچنین حساب توییتری سازمانی اروپایی علیه نژادپرستی نیز نسبت به سخنان یونکر که مخالف جلوگیری از استخدام زنان محجبه در برخی کشورهای اروپایی بود واکنش نشان داد و آن را نشانه‌ای مهم در رفع تبعیض در استخدام عنوان کرد.

کاربر دیگری هم این بخش سخنان یونکر را در توییت خود پررنگ تر کرد که گفت: «مشکلی نسبت به کسانیکه حجاب دارند نمی‌بینم اما برقع را دوست ندارم.»

برخی از کابران با هشتگ سوال از یونکر نسبت به کشتار مسلمانان میانمار واکنش نشان دادند و خواستار پایان یافتن کشتار مسلمانان روهینگیا شدند. عبدل آنوره از بلژیک که در این برنامه به‌عنوان یکی از کاربران پرطرفدار یوتیوب حضور داشت درباره بحران اخیر در میانمار در ارتباط با مسلمانان روهینگیا از یونکر سوال کرد.


سوال مربوط به استقلال کاتالونیا از اسپانیا از یونکر مورد توجه کاربران توییتر قرار گرفت و برخی این بخش از سخنان یونکر را که گفت اگر در همه‌پرسی برای استقلال کاتالونیا رای «بله» برنده شود، آنوقت کاتولونیا این بخت را خواهد داشت که برای عضویت در اتحادیه اروپا اقدام کند، برجسته کردند. البته در برخی توییت ها نیز به این موضوع به نقل از یونکر اشاره شد که این عضویت یک شبه رخ نمی‌دهد.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان حجاب را برای کارآموزان رشته حقوق در دادگاه ممنوع کرد

چندین هزار کشته و مفقودالاثر در نتیجه جاری شدن سیل در لیبی؛ دریا اجساد را به ساحل پس می زند

آخرین سخنرانی سالانه در دوره نخست ریاست؛ فن درلاین: کاهش تورم به ۲ درصد زمان‌بر خواهد بود