Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

طوفان ایرما؛ آنچه تاکنون از شمار قربانیان و خسارت ها می دانیم

طوفان ایرما؛ آنچه تاکنون از شمار قربانیان و خسارت ها می دانیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزش بادهای شدید و جاری شدن سیل بر اثر گذر طوفان ایرما از ایالت فلوریدای آمریکا تاکنون دستکم پنج کشته بر جا گذاشته است. این در حالی است که با احتساب جان باختن ۱۰ تَن در کوبا شمار قربانیان این طوفان در کشورها و جزایر دریای کارائیب به دستکم ۳۸ نفر رسیده است.

انتظار می رود مقامات ایالت فلوریدا آمریکا روز دوشنبه ۱۱ سپتامبر(۲۰ شهریور)، یک روز پس از عبور طوفان ایرما از این ایالت بتوانند برآوردی اولیه از میزان خسارت های وارده انجام دهند.

در اینجا تلاش شده است برخی اطلاعات که تاکنون از شدت طوفان ایرما و خسارت های ناشی از آن به دست آمده است، گردآوری شود.

- طوفان ایرما هنگامی که روز یکشنبه مجمع الجزایر «فلوریدا کیز» در جنوب ایالت فلوریدا را در نوردید از نظر قدرت باد یک طوفان درجه چهار (با سرعت باد بین ۲۰۹ تا ۲۵۱ کیلومتر در ساعت) بود. این در حالیست که طوفان ایرما پیش از این طوفانی درجه پنج (بالاترین میزان قدرت درجه بندی شده برای طوفانها) بود.

با وجود کاسته شدن از قدرت طوفان ایرما اما گستردگی مناطقی که تحت تاثیر آن قرار گرفته اند یکی از چالشهای پیش روی مقامات ایالت فلوریدا است.

The Florida Keys face what one official called a humanitarian crisis. Elaine_Quijano</a> is in Key Largo with a glimpse of the damage: <a href="https://t.co/B90OZTzqgU">pic.twitter.com/B90OZTzqgU</a></p>— CBS News (CBSNews) September 11, 2017

- هواشناسان پیش بینی می کنند که طوفان ایرما در ساعات و روزهای آینده از فلوریدا به ایالت های جورجیا، آلاباما، تنسی و کارولینای جنوبی برسد. با این حال به دلیل عدم تقویت طوفان توسط آبهای گرم دریای کارائیب از قدرت آن به شکل چشمگیری کاسته خواهد شد.

- نزدیک به چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در ایالت های فلوریدا و جورجیا از دسترسی به جریان برق محروم شده اند. رقمی که در ایالت فلوریدا ۶۰ درصد مشترکان را شامل می شود. فرودگاه بین المللی میامی در فلوریدا دستکم تا روز سه شنبه تعطیل خواهد بود.

- به دنبال وزش بادهای شدید طوفان ایرما روز یکشنبه سه جرثقیل در جنوب ایالت فلوریدا سقوط کرد.

WATCH: Construction crane snapped by Hurricane Irma’s winds https://t.co/KxS9wq4Bi4pic.twitter.com/e1Q4uEuZXX

— The Hill (@thehill) September 11, 2017

- طوفان ایرما پیش از ایالت فلوریدای آمریکا برخی کشورها و جزایر منطقه دریای کارائیب را درنوردیده بود. در این منطقه بدون احتساب آخرین آمار قربانیان در کوبا ۲۸ نفر بر اثر این طوفان جان باختند.

- امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه وعده داده است روز سه شنبه از جزیره سن مارتن، متعلق به این کشور بازدید کند. طوفان ایرما هفته گذشته به این جزیره که در دریای کارائیب واقع شده است خسارت زیادی وارد کرد.

Je serai mardi à Saint-Martin et Saint-Barthélemy aux côtés de nos compatriotes sinistrés et des services mobilisés.

— Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) September 10, 2017

- بنا به اعلام بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا این کشور تمام تلاش خود را برای یاری رسانی به بریتانیایی هایی که در دریای کارائیب گرفتار شده اند به کار خواهد بست. دولت بریتانیا تاکنون ۳۲ میلیون پوند برای امدادرسانی در نظر گرفته است. جزایر ویرجین بریتانیا از جمله مناطقی هستند که بر اثر عبور طوفان ایرما از دریای کارائیب خسارت دیده اند. وضعیت در این جزایر توسط عالی ترین مقام رسمی حاضر در این جزیره «بحرانی» توصیف شده است.

Just back from COBR meeting. UK continues to ramp up its humanitarian response to #HurricaneIrma to help those affected by this catastrophe pic.twitter.com/u442jTtoLA

— Boris Johnson (@BorisJohnson) September 10, 2017

- دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ایالت های فلوریدا، جورجیا و کارولینای جنوبی و قلمرو پرتوریکو اعلام وضعیت اضطراری کرده است. کابینه آمریکا روز یکشنبه در کمپ دیوید جلسه ای برای بررسی روند امدادرسانی و مقابله با اثرات طوفان ایرما برگزار کرد.

Serious Cabinet</a> meeting today, called by <a href="https://twitter.com/POTUS">POTUS at Camp David. Reports on #Irma‘s track, potential impact, fed & state preparedness. pic.twitter.com/YEjRWA9vLB

— Sec. Sonny Perdue (@SecretarySonny) September 9, 2017

- شهر میامی که به دنبال هشدار مقامات روز شنبه به شکل گسترده ای تخلیه شده بود، روز یکشنبه شاهد جاری شدن سیل بود.

5 hours ago, AnnCoulter</a> tweeted mocking Irma's power, saying Miami residents were at risk of dying of boredom. Now: <a href="https://t.co/FGjDNdZKZS">pic.twitter.com/FGjDNdZKZS</a></p>— Brian Klaas (brianklaas) September 10, 2017

Watch the moment Hurricane #Irma ripped the roof off a building in Miami. https://t.co/XUP3MvLPzqpic.twitter.com/024hyi71Ap

— ABC News (@ABC) September 11, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان ایرما سواحل فلوریدا را در هم می کوبد

طوفان ایرما پیش از فلوریدا کوبا را کوبید

شکارچیان طوفان؛ پرواز به چشم ایرما