Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دستور موقت دیوان عالی آمریکا به نفع فرمان ضد مهاجرتی ترامپ

دستور موقت دیوان عالی آمریکا به نفع فرمان ضد مهاجرتی ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش رویترز، دیوان عالی آمریکا با صدور یک دستور موقت، مانع اجرایی شدن رای دادگاه تجدید نظر در مورد صدور ویزا برای پناهجویان شش کشورعمدتا مسلمان شد.

وزارت دادگستری آمریکا صبح دوشنبه ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) از دیوان عالی این کشور خواست تا از اجرای بخشی از تصمیم دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو مبنی بر رد فرجام خواهی دولت ترامپ در مورد صدور ویزا برای پناهجویان شش کشور مسلمان جلوگیری کند.

دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو پنجشنبه گذشته تصمیم دادگاه فدرال هاوایی مبنی بر معافیت پناهجویان و نیز بستگان افراد مقیم آمریکا از دستور اجرایی دونالد ترامپ در مورد منع صدور ویزا برای اتباع شش کشور مسلمان سوریه، یمن، سودان، ایران، لیبی و سومالی را تایید کرد.

درخواست روز دوشنبه وزارت دادگستری آمریکا از دیوان عالی کشور درخواستی عاجل بود زیرا اگر دیوان عالی اقدامی در این زمینه انجام نمی داد، تصمیم دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو از روز سه‌شنبه قابل اجرا بود.

با این حال وزارت دادگستری خواستار توقف فوری بخشی از تصمیم دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو که شامل صدور ویزا برای پدر بزرگ، مادر بزرگ، عمو، دایی، عمه، خاله، خواهرزاده و برادرزاده افرادی از شش کشور مسلمان که از اقامت قانونی در آمریکا برخوردارند، نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک پیروزی جدید برای ترامپ؛ دادگاه فلوریدا در پرونده نگهداری اسناد محرمانه قرار منع تعقیب صادر کرد

صدور حکم قطعی علیه ترامپ در پرونده پرداخت حق‌السکوت تا سپتامبر به تعویق افتاد

«پیروزی بزرگ» برای دونالد ترامپ؛ دیوان عالی آمریکا رئیس‌جمهور سابق را دارای «مصونیت محدود» دانست