دستور موقت دیوان عالی آمریکا به نفع فرمان ضد مهاجرتی ترامپ

دستور موقت دیوان عالی آمریکا به نفع فرمان ضد مهاجرتی ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش رویترز، دیوان عالی آمریکا با صدور یک دستور موقت، مانع اجرایی شدن رای دادگاه تجدید نظر در مورد صدور ویزا برای پناهجویان شش کشورعمدتا مسلمان شد.

وزارت دادگستری آمریکا صبح دوشنبه ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) از دیوان عالی این کشور خواست تا از اجرای بخشی از تصمیم دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو مبنی بر رد فرجام خواهی دولت ترامپ در مورد صدور ویزا برای پناهجویان شش کشور مسلمان جلوگیری کند.

دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو پنجشنبه گذشته تصمیم دادگاه فدرال هاوایی مبنی بر معافیت پناهجویان و نیز بستگان افراد مقیم آمریکا از دستور اجرایی دونالد ترامپ در مورد منع صدور ویزا برای اتباع شش کشور مسلمان سوریه، یمن، سودان، ایران، لیبی و سومالی را تایید کرد.

درخواست روز دوشنبه وزارت دادگستری آمریکا از دیوان عالی کشور درخواستی عاجل بود زیرا اگر دیوان عالی اقدامی در این زمینه انجام نمی داد، تصمیم دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو از روز سه‌شنبه قابل اجرا بود.

با این حال وزارت دادگستری خواستار توقف فوری بخشی از تصمیم دادگاه تجدید نظر سانفرانسیسکو که شامل صدور ویزا برای پدر بزرگ، مادر بزرگ، عمو، دایی، عمه، خاله، خواهرزاده و برادرزاده افرادی از شش کشور مسلمان که از اقامت قانونی در آمریکا برخوردارند، نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود

دادگاهی در آمریکا، ایران و سوریه را برای قتل یک نفر در اسرائيل به پرداخت ۱۹۱ میلیون دلار محکوم کرد

وکیل سرشناس آمریکایی که دوره حبس ابد را می‌گذراند به ۴۰ سال زندان دیگر محکوم شد