Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش ابتکار به تبعیض میان زنان ایرانی و سوری در ورزشگاه آزادی

واکنش ابتکار به تبعیض میان زنان ایرانی و سوری در ورزشگاه آزادی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی اعمال تبعیض میان زنان ایرانی و سوری در مسابقۀ فوتبال دو تیم ایران و روسیه، معصومه ابتکار معاون امور زنان ریاست جمهوری ایران با وزیر ورزش و جوانان گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا خانم ابتکار در گفتگو با مسعود سلطانی فر، به عدم ورود بانوان به ورزشگاه آزادی در این مسابقه واکنش نشان داده و در کانال تلگرام خود نوشته است: «رایزنی‌ها برای هماهنگی با مراجع فرهنگی، انتظامی و اجرایی برای حل این مسئله در جریان است و امیدواریم به تدریج با حضور خانواده‌ها، مورد تعامل و حل و فصل قرار گیرد.»

دو تیم ایران و سوریه در چهارچوب رقابتهای دور انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روز سه شنبه ۵ سپتامبر (۱۴شهریور) در ورزشگاه آزادی تهران مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

شماری از زنان ایرانی برای مشاهده مستقیم این بازی، در روزهای قبل از برگزاری بصورت آنلاین بلیط ورود به ورزشگاه آزادی را خریده بودند اما در زمانی کمی قبل از آغاز مسابقه، فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که ورود زنان به ورزشگاه برای تماشای این مسابقه همچنان ممنوع است.

این در حالی است که زنان و دختران سوری اجازه یافتند برای تشویق تیمشان وارد ورزشگاه شوند.

این حرکت فدراسیون فوتبال ایران، واکنش‌های بسیاری را در داخل کشور بویژه در میان برخی نمایندگان مجلس، فعالان اجتماعی و مدافعان حقوق زنان به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وب سایت‌های ورزشگاه آزادی و فدراسیون فوتبال سوریه هک شد

زنان ایرانی از ورود به ورزشگاه آزادی بازماندند

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند