Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آنگ سانگ سوچی: باید از تمام ساکنان میانمار محافظت کرد

آنگ سانگ سوچی: باید از تمام ساکنان میانمار محافظت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

آنگ سان سوچی، مشاور و سخنگوی دولت میانمار روز پنجشنبه اعلام کرد که دولت این کشور نهایت تلاش خود را خواهد کرد تا از همه در ایالت بحران زدۀ راخین محافظت کند.

اگرچه او بطور مشخص به آوارگی اقلیت روهینگیا اشاره نکرد اما در جریان بازدید نارندرا مودی، نخست وزیر هند با اشاره به اینکه قصد دارد برخی از توصیه‌های کوفی عنان را هر چه سریعتر به اجرا بگذارد گفت که دولتش در تلاش است تا از همه محافظت کند.

او گفت: «ما باید از شهروندانمان مراقبت کنیم، ما باید از هرکسی که در این کشور است محافظت کنیم؛ خواه شهروند ما باشند و خواه نباشند. این وظیفه ماست و در تلاش خواهیم بود آن را به بهترین نحو انجام دهیم. ما می خواهیم به این اطمینان برسیم که همه در حمایت قانون هستند.»

درپی افزایش خشونتها در ایالت راخین بسیاری از منتقدان در سراسر جهان آنگ سان سوچی را متهم کردند که در قبال آنچه بر جامعه ۱.۱ میلیون نفری مسلمانان روهینگیا می گذرد، سکوت کرده است. حتی برخی از منتقدان خواسته اند جایزه صلح نوبل که در سال ۱۹۹۱ میلادی به او به عنوان قهرمان دموکراسی اعطا شد، پس گرفته شود.

آنگ سان سوچی در پاسخ می گوید که وضعیت در ایالت روهینگیا برای دهه‌ها بغرنج بوده است و به همین دلیل، متهم کردن دولت او در حالی که تنها ۱۸ ماه از عمر آن می گذرد «کمی غیرمنطقی» است.

نخست وزیر هند نیز در جریان سفر دو روزه خود به میانمار وعده داد که با این کشور همکاری کند تا «مشکل تروریستی» میانمار حل شود.

هند که دارای مرز مشترک با میانمار است، طی هفته‌های اخیر با سیل آوارگانی روبرو بوده که از ایالت راخین می گریزند.

میانمار از متحدان اصلی هند در منطقه محسوب می شود و دهلی نو سعی دارد با ادامه حمایت خود از دولت میانمار، مانع از نزدیکی آنها به چین شود.

همچنین برآورد می شود که تاکنون دستکم ۱۶۴ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا نیز رهسپار بنگلادش شده‌اند.

داکا از به رسمیت شناختن آوارگان مسلمان روهینگیا به عنوان پناهجو خودداری و سازمان عفو بین الملل نیز بنگلادش را متهم کرده است که با بازگرداندن اجباری این آوارگان به میانمار، آینده‌ای بسیار نامعلوم را برای آنها ایجاد کرده است.

بنگلادش در اوایل سال جاری پیشنهاد داده بود که تمام پناهجویان روهینگیا به جزیره‌ای در خلیج بنگال منتقل شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسلمانان روهینگیا از میانمار می گریزند؛ واکنش‌ کشورهای مسلمان

سرکوب اقلیت روهینگیا؛ «اسرائیل به فروش اسلحه به میانمار ادامه می دهد»

میانمار با پیشی‌گرفتن از افغانستان به بزرگترین تولید کننده تریاک جهان تبدیل شد