Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمار قربانیان طوفان سهمگین ایرما به هشت نفر رسید

آمار قربانیان طوفان سهمگین ایرما به هشت نفر رسید
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

طوفان سهمگین ایرما چهارشنبه شب از جزایر فرانسوی سن بارتلمی و سن مارتین در منطقه کارائیب گذشت و تلفات و خسارات شدیدی به بار آورد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در این دو جزیره حداقل هشت نفر جان خود را از دست دادند و دستکم ۲۱ نفر مجروح شده اند. ژرار کلمب، وزیر کشور فرانسه خاطرنشان کرده که این آمار می تواند دستخوش تغییر و تحول شود.

مرکز طوفان که قطر آن حدود ۵۰ کیلومتر ارزیابی شده حدود یک ساعت و نیم جزیره سن بارتلمی را درهم کوبیده و سپس به جزیره سن مارتین رسیده است. حدود ۹۵ درصد جزیره سن مارتین ویران شده است.

سرعت این طوفان تا رقم بیش از ۲۸۵ کیلومتر در ساعت رسیده و خسارات بسیار شدیدی به خانه ها، ساختمانها و تاسیسات وارد آورده است. این طوفان همچنین با بارش بسیار شدید باران و رعد و برق همراه است.

#Irma still a Cat 5 hurricane with sustained winds of 285 km/h, weakened slightly in the overnight, but convection deepening yet again… pic.twitter.com/fRPYVagCDT

— Brennan Allen (@BrennanAllenCBC) 7 septembre 2017

طوفان ایرما از پورتوریکو عبور کرده و به سمت هائیتی و کوبا در حال حرکت است و در نهایت به ایالت فلوریدای آمریکا می رسد. در پورتوریکو حدود ۹۰۰ هزار نفر از برق محروم شده اند.

پیش از این طوفان ایرما از جزیره باربودا در شمال منطقه عبور کرده بود.

دولت فرانسه تدابیر لازم را برای محافظت از ساکنان منطقه و کمک رسانی به افراد به مرحله اجرا در آورده است. وزیر کشور فرانسه از ارسال کمک های هوایی از طریق جزیره گوادلوپ درمنطقه کارائیب خبر داده است. فرودگاه منطقه شمالی جزیره سن مارتین قابل استفاده است.

همچنین دولت فرانسه یک واحد مدیریت بحران تشکل داده است. امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب در آن شرکت کرد. رییس جمهوری فرانسه از اعطای کمک های مالی از یک صندوق ویژه خبر داده است.

درجه شدت طوفان ایرما ۵ یعنی شدیدترین درجه اعلام شده است. براساس آخرین گزارشها زمانی این طوفان به فلوریدا نزدیک شود از شدت آن اندکی کاسته خواهد شد و به درجه چهار خواهد رسید.

مردم ایالت فلوریدا برای فرار از ایرما خانه و کاشانه خود را ترک کرده اند. در بعضی از خیابانها و بزرگراهها ترافیک سنگینی گزارش شده است.

Aerial footage shows heavy traffic as people attempt to flee Hurricane #Irma in Florida. https://t.co/pFOzUcQDbvpic.twitter.com/aRYnwgLZ3M

— ABC News (@ABC) 7 septembre 2017

طوفان ایرما قدرتمندتر از طوفان های شدید لوئیس در سال ۱۹۹۵ و هوگو در سال ۱۹۸۹ و حتی هاروی که اخیرا قسمتهایی از ایالات لوئیزیانا و تگزاس را ویران کرد ارزیابی شده است.

Aerial images show extent of Hurricane Irma’s devastation on Saint Martin https://t.co/LbW1eRa8wfpic.twitter.com/DFwamUToon

— Reuters Pictures (@reuterspictures) 7 septembre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها هزار نفر در بنگلادش از بیم طوفان به مناطق امن‌تر منتقل شدند

تلاش برای از سرگیری همه پروازها در فرودگاه دوبی؛ چرا امارات برای بارندگی‌های شدید آماده نبود؟

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید