Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین: تحریم کره شمالی کارآمد نیست، مذاکره کنید

پوتین: تحریم کره شمالی کارآمد نیست، مذاکره کنید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ضمن تاکید بر عدم کارآمدی تحریم برای حل بحران در شبه جزیره کره، خواستار مذاکره با کره شمالی در مورد برنامه تسلیحاتی این کشور شد.

رئیس جمهوری روسیه این سخنان را پس از دیدار با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی در شهر ولادیوستوک در شرق روسیه بیان کرد. رئیس جمهوری کره جنوبی نیز از درک مشترک سئول و مسکو در مورد لزوم حل بحران هسته ای کره شمالی و اولویت آن برای پیشرفت و توسعه در شرق آسیا سخن گفت.

به گفته مون جائه این، همتای روسی وی در این دیدار از «حمایت کامل» مسکو از سئول در مواجهه با بحران تسلیحاتی پیونگ یانگ خبر داده است.

بیشتر بخوانید: تا چه حد امکان جنگ بر سر برنامه تسلیحاتی کره شمالی وجود دارد؟

ولادیمیر پوتین روز سه شنبه ضمن ارزیابی آزمایش اتمی اخیر کره شمالی به عنوان «اقدامی تحریک آمیز»، اعمال تحریم علیه پیونگ یانگ را «بی فایده و ناکارآمد» قلمداد کرده بود. رئیس جمهوری روسیه همچنین نسبت به استفاده از نیروی نظامی علیه کره شمالی و بروز «فاجعه جهانی» هشدار داده بود.

Vladimir Putin warns of a “global catastrophe” if North Korea standoff escalates https://t.co/6Jt3ktVlx1pic.twitter.com/ir23nescqP

— Bloomberg (@business) September 5, 2017

دیدار روسای جمهور روسیه و کره جنوبی در حاشیه برگزاری «مجمع اقتصادی شرق» در ولادیوستوک انجام شد. این مجمع روز چهارشنبه آغاز می شود.

کره شمالی روز یکشنبه اقدام به آزمایش یک بمب هیدروژنی کرد. این آزمایش در حالی انجام شد که کمتر از یک هفته پیش از آن پیونگ یانگ یک موشک بالستیک میان برد آزمایش کرده بود. این موشک از آسمان ژاپن عبور کرده بود.

بیشتر بخوانید: پوتین: تحریم‌های سنگینتر موجب تغییر رژیم پیونگ یانگ نمی‌شود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تا چه حد امکان جنگ بر سر برنامه تسلیحاتی کره شمالی وجود دارد؟

پوتین: تحریم‌های سنگینتر موجب تغییر رژیم پیونگ یانگ نمی‌شود

تحریم‌های جدید علیه کره شمالی روی میز شورای امنیت