Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

همسر بشار اسد برای تیم ملی فوتبال سوریه در بازی مقابل ایران آرزوی موفقیت کرد

همسر بشار اسد برای تیم ملی فوتبال سوریه در بازی مقابل ایران آرزوی موفقیت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ساعاتی مانده به بازی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل سوریه در چهارچوب مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، حساب کاربری منسوب به همسر بشار اسد و بانوی اول سوریه در فیس بوک و اینستاگرام با حمایت از تیم فوتبال کشورش برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

اسما اسد، در این مطلب منتشر شده در شبکه های اجتماعی خود با انتشار عکسی از یک دختربچه با لباس تیم ملی سوریه نوشت: ما همه با شما هستیم.

بازی روز سه شنبه میان تیم های ایران و سوریه برای تیم ملی سوریه از حساسیت خاصی برخوردار است و در روزهای اخیر بحث های بسیاری را در پی داشته است.

تیم ملی فوتبال سوریه در صورت بردن این بازی و تساوی یا باخت تیم کره جنوبی در مقابل ازبکستان به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود خواهد کرد. اگرچه سوریه در صورت برد این بازی و برد کره جنوبی در مقابل ازبکستان نیز شانس صعود به جام جهانی در بازی پلی آف را خواهد داشت.

یکی از بحث برانگیزترین مطالب منتشر شده در شبکه های اجتماعی درباره این بازی، مطلب منتشر شده در حساب فیس بوکی زیاد شعبو، بازیکن سوری و مهاجم سابق پرسپولیس بوده است.

این پیام فیس بوکی توسط ریدا البشا، گزارشگر سوریه ای شبکه المیادین به فارسی ترجمه شده بود و واکنش های زیادی را در پی داشت.

به گزارش وبسایت ورزش سه، این بازیکن سوری امروز درباره شایعاتی در زمینه درخواست تبانی که در پی این پیغام ایجاد شده بود توضیح داد. وی گفت: «در همرزم بودن ایران و سوریه که هیچ شکی نیست ولی من منظورم چیز دیگری است و در ترجمه، حرف‌هایم تحریف شده. تیم سوریه به قدر کافی قدرتمند شده و خودتان دیدید که در مقابل حریفان سرسخت خودش و تیم ملی ایران به خوبی ایستادگی کرد و امتیازهای خوبی از آنها گرفت. پس آن چیزی که در ذهن مترجم صحبت‌هایم هست، اشتباه بزرگی است.»

وی در صفحه فیس بوک خود نیز مطلب جنجال برانگیز خود را شوخی خواند. گزارشگر المیادین مجددا این مطلب را به فارسی ترجمه کرده است: «چیزهای که در صفحه فیسبوک خودم می نویسم به خودم ربط دارد و از بابت سوری بودنم هست و این حرفها نه به فدراسیون نه به سرمربی و نه به تیم ملی ربط دارد. وقتی که شوخی کردم و گفتم بازی به ما بدهید شوخی بود و مسولین رسمی یا سازمانها سوری ربطی به این حرفها ندارند. آن حرفها را از بابت شوخی با مردم کشورم نوشتم ومتاسفانه بدلیل کم ظرفیتی که بعضیها دارند، حرفهای شوخی را جدی گرفتند و به جایی رسید که خبرنگاران ایرانی درباره بحث شوخی از سرمربی تیم ملی سوریه پرسیدند.»

بازی امروز مقابل تیم های سوریه و ایران برای مردم سوریه از اهمیت خاصی برخوردار است و شبکه های اجتماعی و حساب کاربری ستارگان، بازیگران و هنرمندان سوری در روزهای اخیر به مطالبی درباره این بازی و آرزوی موفقیت برای تیم ملی کشور خوداختصاص داده شده است.

از جمله آنها سوزان نجم الدین، بازیگر سوری است که برای تیم عقاب ها (لقب تیم سوریه) آرزوی موفقیت کرده است.

#المنتخب_السوري
النصر حليفكم في الميادين ..
وفي الملعب نريدكم رابحين⚽ pic.twitter.com/RZc7UIsJlR

— Rita L B (@Rita96898192) September 5, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همسر بشار اسد به سرطان پستان مبتلا شده است

ایران خواستار انجام آزمایش دوپینگ از بازیکنان ایران و سوریه شد

دست کم ۲ نفر در حمله اسرائيل به جنوب سوریه کشته شدند