آگهی

مشاهده خورشیدگرفتگی با کرم ضدآفتاب به جای عینک، عده ای را راهی بیمارستان کرد

مشاهده خورشیدگرفتگی با کرم ضدآفتاب به جای عینک، عده ای را راهی بیمارستان کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به نظر می‌رسد دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا تنها شخصی نبود که در روز ۳۰ مرداد (۲۱ اوت)، بدون عینک محافظ به خورشیدگرفتگی کامل می‌نگریست.

آگهی

بجز آقای ترامپ که با این رفتار خاص خود در آنروز خبرساز شد و واکنش‌های مختلفی را از سوی هواداران و مخالفانش برانگیخت، برخی دیگر از شهروندان آمریکایی نیز قصد داشتند بدون عینک محافظ و تنها با استفاده از کرم ضدآفتاب به تماشای این پدیده بپردازند.

با اینکه ناسا درمورد خورشیدگرفتگی و استفاده از عینک محافظ برای تماشای آن به کرات توضیح داده‌ بود، برخی از مردم گمان بردند که با استفاده از کرم‌های ضدآفتاب بجای عینک محافظ می‌توان به تماشای این پدیده رفت.


در این میان، افرادی که بدون توجه به هشدارها، بجای استفاده از عینک محافظ، کرم‌های ضدآفتاب را به درون چشم خود وارد کرده بودند، بدنبال درد شدید چشم ناچار به مراجعه به اورژانس و کلینیک‎های پزشکی شدند. این اشخاص به دلیل آسیبی که به چشمشان وارد شده بود، موفق نشدند به تماشای خورشیدگرفتگی بپردازند.

تماشای خورشیدگرفتگی بدون عینک محافظ می‌تواند به شبکیه چشم آسیب جدی برساند و موجب از دست رفتن بینایی شود. این آسیب‌دیدگی که نوعی ازدست رفتن بینایی است و از آن به «رتینوپاتی خورشیدی» تعبیر می‌شود در اغلب موارد قابل بازگشت است و بازگشت بینایی ممکن است یکماه تا یکسال به طول بیانجامد. درصورتی که آسیب‌دیدگی شدید باشد، ممکن است فرد به صورت طولانی‌تری بینایی خود را از دست بدهد و در مواردی نادر برای همیشه نابینا شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظهور هاله خورشید در مکزیک

راه حل جدید دانشمندان برای مقابله با آلودگی‌های میکروبی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند