Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مشاهده خورشیدگرفتگی با کرم ضدآفتاب به جای عینک، عده ای را راهی بیمارستان کرد

مشاهده خورشیدگرفتگی با کرم ضدآفتاب به جای عینک، عده ای را راهی بیمارستان کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به نظر می‌رسد دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا تنها شخصی نبود که در روز ۳۰ مرداد (۲۱ اوت)، بدون عینک محافظ به خورشیدگرفتگی کامل می‌نگریست.

Trump just started into the solar eclipse without safety glasses while his aides shouted ‘don’t look!’ https://t.co/VnwjLmJTV2

— The Independent (@Independent) August 21, 2017

بجز آقای ترامپ که با این رفتار خاص خود در آنروز خبرساز شد و واکنش‌های مختلفی را از سوی هواداران و مخالفانش برانگیخت، برخی دیگر از شهروندان آمریکایی نیز قصد داشتند بدون عینک محافظ و تنها با استفاده از کرم ضدآفتاب به تماشای این پدیده بپردازند.

با اینکه ناسا درمورد خورشیدگرفتگی و استفاده از عینک محافظ برای تماشای آن به کرات توضیح داده‌ بود، برخی از مردم گمان بردند که با استفاده از کرم‌های ضدآفتاب بجای عینک محافظ می‌توان به تماشای این پدیده رفت.

It’s never safe to look directly at the Sun! Protect your eyes during the upcoming #Eclipse2017 today. See how: https://t.co/lM1IsZ9yQwpic.twitter.com/AxfR9qG6Tl

— NASA (@NASA) August 21, 2017

در این میان، افرادی که بدون توجه به هشدارها، بجای استفاده از عینک محافظ، کرم‌های ضدآفتاب را به درون چشم خود وارد کرده بودند، بدنبال درد شدید چشم ناچار به مراجعه به اورژانس و کلینیک‎های پزشکی شدند. این اشخاص به دلیل آسیبی که به چشمشان وارد شده بود، موفق نشدند به تماشای خورشیدگرفتگی بپردازند.

تماشای خورشیدگرفتگی بدون عینک محافظ می‌تواند به شبکیه چشم آسیب جدی برساند و موجب از دست رفتن بینایی شود. این آسیب‌دیدگی که نوعی ازدست رفتن بینایی است و از آن به «رتینوپاتی خورشیدی» تعبیر می‌شود در اغلب موارد قابل بازگشت است و بازگشت بینایی ممکن است یکماه تا یکسال به طول بیانجامد. درصورتی که آسیب‌دیدگی شدید باشد، ممکن است فرد به صورت طولانی‌تری بینایی خود را از دست بدهد و در مواردی نادر برای همیشه نابینا شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظهور هاله خورشید در مکزیک

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید