Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ابراز خشم مسکو از بازرسی ساختمان دیپلماتیک روسیه در سان فرانسیسکو

ابراز خشم مسکو از بازرسی ساختمان دیپلماتیک روسیه در سان فرانسیسکو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اقدام ایالات متحده آمریکا در تفتیش یک ساختمان متعلق به سفارت روسیه، خشم مسکو را بر انگیخته است.

روز شنبه به دیپلماتهای روسی دستور داده شد سه ساختمان در ایالات متحده آمریکا از جمله کنسولگری شش طبقه روسیه در سان فرانسیسکو را تخلیه کنند. دقایقی پس از آنکه روسها ساختمان کنسولگری را تخلیه کردند، تعدادی مرد که لباس شخصی و کت و شلوار به تن داشتند، درحال تفتیش ساختمان دیده شدند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز اول سپتامبر با ابراز نگرانی از تصمیم ایالات متحده برای بازرسی اماکن دیپلماتیک این کشور در سان فرانسیسکو، این اقدام را تهدید مستقیم علیه امنیت اتباع روسیه خوانده بود.

وزارت خارجه روسیه یک دیپلمات ایالات متحده آمریکا را فراخواند و یادداشت اعتراض این وزارتخانه را برای آنچه «بازرسی غیرقانونی» ساختمان دیپلماتیک روسیه و «اقدام متجاوزانه بی سابقه» خوانده شده، به وی ابلاغ کرد.

بسته شدن کنسولگری و ساختمانهای دیپلماتیک روسیه در واشنگتن و نیویورک که هیاتهای بازرگانی روسیه را در خود جای داده اند، تازه ترین رویداد از مجموعه اقدامات تلافی جویانه دو طرف است که روابط دو کشور را پایین ترین حد ممکن پس از دوران جنگ سرد نزول داده است.

کرملین گفته است اقدام ایالات متحده آمریکا برای بستن اماکن دیپلماتیک روسیه روابط دو جانبه را بیش از پیش به سوی بن بست سوق داده است.

در ماه دسامبر گذشته، دولت باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا فرمان تعطیلی دو ساختمان متعلق به دولت روسیه در ایالتهای مریلند و نیویورک را صادر کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار روسیه به آمریکا درباره تفتیش اماکن دیپلماتیک در سانفرانسیسکو

آمریکا دستور تعطیل شدن کنسولگری روسیه در سانفرانسیسکو را صادر کرد

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند