جابجایی ۶۰ هزار نفر در فرانکفورت برای خنثی کردن یک بمب جنگ جهانی

جابجایی ۶۰ هزار نفر در فرانکفورت برای خنثی کردن یک بمب جنگ جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

در تدارک عملیات خنثی سازی یک بمب بسیار بزرگ به جا مانده از دوران جنگ جهانی دوم، امدادگران روز شنبه اقدام به تخلیه بیماران از دو بیمارستان در شهر فرانکفورت آلمان کردند.

در بزرگترین عملیات تخلیه شهروندان از زمان جنگ، حدود ۶۰ هزار نفر از شهروندان فرانکفورت، قلب تجاری آلمان، ناچارند روز یکشنبه از خانه هایشان خارج شوند تا ماموران بتوانند یک بمب ۱۴۰۰ کیلویی انگلیسی را خنثی کنند.

این بمب در یک کارگاه ساختمانی در محله ثروتمندنشین فرانکفورت کشف شد که بسیاری از بانکداران متمول در آن زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بیش از یکصد بیمار بستری در بیمارستانها از جمله نوزادان نارس و افراد بستری در بخشهای مراقبت ویژه روز شنبه جابجا شدند.

مارکوس فرانک، عضو شورای شهر فرانکفورت گفت: «فردا حتی مهمتر از امروز است برای اینکه عده کثیری از مردم تخلیه خواهند شد و ما فقط در صورتی می توانیم شروع به خنثی سازی بمب کنیم که تا شعاع یک و نیم کیلومتری اطراف آن خالی شده باشد… بنابراین باید به مردم کمک کنیم.»

هر ساله بیش از دو هزار تن بمب های عمل نکرده و مهمات خنثی نشده دیگر در آلمان کشف می شود. در ماه ژوییه گذشته، پس از آنکه مربیان یک مهد کودک یک بمب منفجر نشده را در یک قفسه در کنار اسباب بازی های دیگر کشف کردند، این محل بلافاصله تخلیه شد.

مقامات آتش نشانی و پلیس فرانکفورت گفتند برای تخلیه کامل منطقه از ساکنان، اگر لازم باشد به زور متوسل خواهند شد و هشدار دادند که انفجار کنترل نشده این بمب کافی است تا ساختمانهای کل یک خیابان را با خاک یکسان کند.

کارشناسان بر این باورند این بمب را که از نوع «اچ سی ۴۰۰۰» است، نیروی هوایی بریتانیا در جریان جنگ جهانی دوم جهانی که از سال ۱۹۳۹ بمدت شش سال ادامه داشت، بر روی فرانکفورت فروریخته است.

ساکنان محل باید تا ساعت هشت صبح یکشنبه بوقت محلی محل را تخلیه کنند و پلیس برای اطمینان از خالی بودن ساختمانها، به یکایک خانه ها سر خواهد زد. ماموران همچنین از هلیکوپترهای مجهز به دوربینهای دارای حسگرهای حساس به گرمای بدن انسان استفاده خواهند کرد تا اطمینان یابند کسی در ساختمانهای منطقه جا نمانده است.

رفت و آمد در خیابانها از جمله بخشهایی از مترو در خلال عملیات بسته تا مدت دو ساعت پس از آن بسته خواهد شد. احتمال اختلال در ترافیک هوایی فرودگاه فرانکفورت نیز وجود دارد.

در این میان، ساکنانی که منازل خود را تخلیه کرده اند می توانند روز را در پناهگاههایی که به این منظور در نمایشگاه بازرگانی و در مرکز یارهوندرتهاله سپری کنند. ورود به اکثر موزه ها در این روز یکشنبه رایگان است و تعدادی از آنان نیز زودتر از ساعت معمول باز خواهند بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟