کلینت ایستوود حمله در قطار آمستردام-پاریس را به تصویر می کشد

کلینت ایستوود حمله در قطار آمستردام-پاریس را به تصویر می کشد
نگارش از Euronews

کلینت ایستوود، کارگردان آمریکایی در حال فیلمبرداری فیلم جدید خود به نام «قطار ۱۵:۱۷ به پاریس» در فرانسه است. این فیلم براساس حمله ای که دو سال پیش به دنبال دخالت سه شهروند آمریکایی در قطاری در مسیر آمستردام به پاریس خنثی شد، ساخته می شود.

اسپنسر استون، آنتونی سادلر و کریستوفر نورمان سه شهروند آمریکایی بودند که در روز ۲۱ اوت سال ۲۰۱۵ میلادی (۳۰ مرداد سال ۱۳۹۴ شمسی) موفق شدند حمله ایوب خزانی، یک شهروند ۲۶ ساله مراکشی را در قطار تالیس خنثی کنند.


کلینت ایستوود، ۸۷ ساله، روز جمعه برخی از صحنه های فیلم آینده خود را در ایستگاه قطار شهر آراس در شمال فرانسه فیلمبرداری کرد. این کارگردان و بازیگر آمریکایی فیلم «قطار ۱۵:۱۷ به پاریس» را براساس کتابی به نام «قطار ۱۵:۱۷ به پاریس: داستان واقعی یک تروریست، یک قطار و سه قهرمان آمریکایی» می سازد.

به گزارش تلویزیون فرانسه حدود ۱۲ هزار نفر از ساکنان شهر آراس که معادل یک چهارم جمعیت این شهر است، برای حضور و ایفای نقش در برخی صحنه های فیلم جدید کلینت ایستوود داوطلب شده بودند. برخی از صحنه های فیلم «قطار ۱۵:۱۷ به پاریس» پیش از این در کاخ الیزه فیلمبرداری شده بود.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری سابق فرانسه به سه شهروند آمریکایی که موفق شده بودند حمله قطار تالیس را خنثی کنند، نشان «لژیون دونور» اعطا کرده بود.

مطالب مرتبط