Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتشار ویدئویی از خلع سلاح شدن فرد مظنون به تیراندازی در قطار آمستردام-پاریس

انتشار ویدئویی از خلع سلاح شدن فرد مظنون به تیراندازی در قطار آمستردام-پاریس
Copyright 
نگارش از مهران احمدی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ویدوئویی از فرد مظنون به تیراندازی در قطار تالیس که روز جمعه از آمستردام به پاریس می رفت، منتشر شده است. در تصاویر این ویدئو، فرد مظنون به تیراندازی

آگهی

ویدوئویی از فرد مظنون به تیراندازی در قطار تالیس که روز جمعه از آمستردام به پاریس می رفت، منتشر شده است.

در تصاویر این ویدئو، فرد مظنون به تیراندازی در حالی مشاهده می شود که توسط مسافران خلع سلاح شده و بر روی زمین افتاده است و مسافران در جستجوی دومین اسلحه او در واگن قطار هستند.

فرد مظنون که ایوب خزانی نام دارد یک جوان ۲۶ ساله مراکشی تبار است که پیش از این یک بار برای قاچاق مواد مخدر بازداشت شده بود.

در ماه فوریه سال ۲۰۱۴ مقامات امنیتی اسپانیا به همتایان فرانسوی خود نام او را به عنوان فردی که با گروه های اسلام گرای افراطی در ارتباط است، اعلام کرده بودند. ایوب خزانی بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ در اسپانیا زندگی می کرده است.

اسپنسر استون، نظامی آمریکایی که دوران تعطیلات خود را در اروپا سپری می کرد، به همراه دو نفر از دوستان خود موفق شد فرد مظنون به تیراندازی را پیش از رسیدن قطار به شهر آراس در فرانسه خلع سلاح کند. او که در این حادثه زخمی شده است روز شنبه بیمارستان را ترک کرد.

کریس نورمان، شهروند بریتانیایی یکی دیگر از مسافرانی بود که در خلع سلاح کردن فرد مظنون دست داشت.
او می گوید: «من مردی را دیدم که اسلحه ای به همراه داشت که به نظرم یک کلاشنیکف یا نوعی مسلسل یا تفنگ دستی بود. اولین عکس العمل من نشستن و پنهان شدن بود. سپس صدای یک آمریکایی را شنیدم که گفت “او را بگیرید” و صدای آمریکایی دیگری را شنیدم که جمله ای گفت شبیه اینکه “رفیق، این کار را نکن!”. این تمام آنچه بود که شنیدم. بعد از آن فکر کردم که این تنها بخت ما برای انجام کار گروهی است و من نیز تلاش کردم که تروریست را خلع سلاح کنم.»

باراک اوباما و فرانسوا اولاند روسای جمهور آمریکا و فرانسه به طور جداگانه با سه شهروند آمریکایی که در خلع سلاح کردن فرد مظنون به تیراندازی در قطار دست داشتند، گفتگو کردند. آقای اوباما گفت که آمریکایی ها به شجاعت فوق العاده آنان افتخار می کنند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه قرار است روز دوشنبه با آنان در کاخ الیزه دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش برخی مسافران به وضعیت امنیتی در قطارهای بین المللی در اروپا

فرد مظنون به حمله تروریستی در قطار آمستردام پاریس، مدتی در سوریه بوده است

تیراندازی در قطار آمستردام-پاریس با مداخله به موقع مسافران خنثی شد