فرد مظنون به حمله تروریستی در قطار آمستردام پاریس، مدتی در سوریه بوده است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرد مظنون به حمله تروریستی در قطار آمستردام پاریس، مدتی در سوریه بوده است

موضوع یک مظنون به حمله تروریستی در قطار سریع السیر آمستردام به پاریس، در راس اخبار حدود بیست و چهار گذشته در اروپا بوده است.

این فرد مظنون که دارای یک سلاح کلاشینکف، یک سلاح کمری، نه خشاب و یک تیغ موکت بری بود، نهایتا توسط چهار نفر که دو تن از آنها از نظامیان آمریکایی بودند، مهار شد.

الک اسکارلاتوس، نظامی بیست و دو ساله آمریکایی که برای گذراندن تعطیلات به اروپا آمده بود ، در این باره می گوید: “من فردی را دیدم که با یک کلاشینکوف و سلاح کمری، وارد قطار شد. من به دوستم اسپنسر گفتم برویم او را مهار کنیم. دوستم به سوی او حمله ور شد و من هم سه ثانیه بعد به کمک او رفتم. اسپنسر او را از ناحیه گردن گرفت و من هم اسلحه کمریش را از دستش گرفتم و آن را به گوشه ای پرتاب کردم. سپس کلاشینکوف او را هم که کنار پایش بود گرفتم.”

مقامات فرانسوی این اقدام این نظامیان آمریکایی که یکی از آنها جراحت سطحی برداشته را “قهرمانانه” خوانده و آن را ستودند.

همزمان، برنار کازنوو، وزیر کشور فرانسه که به محل حادثه در ایستگاه ارس در شمال این کشور رفته بود، با اشاره به هویت فرد مظنون گفت: “اگر هویتی را که او ابراز می دارد تایید شود، او یک جوان بیست و شش ساله مراکشی است که در فوریه سال ۲۰۱۴ به توصیه مقامات امنیتی اسپانیا، در لیست افراد با گرایشهای اسلامی افراطی سرویسهای اطلاعاتی فرانسه قرار گرفته است.”

به دنبال این درگیری یک فرد با دو ملیت آمریکایی و فرانسوی و یک هنرپیشه فرانسوی هم زخمی شدند.

گزارش دیگری نیز حاکی است که فرد مظنون مدتی را در سوریه بوده است.