تصاویر ملک منتسب به پوتین رسانه ای شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تصاویر ملک منتسب به پوتین رسانه ای شد

آلکسی ناوالنی، از چهره های مطرح مخالف ولادیمیر پوتین تصویری ویدئویی منتشر کرد که به گفته وی چند عمارت متعلق به رئیس جمهوری روسیه را نشان می دهد.

این ویدئو تاکنون بیش از دو میلیون بار دیده شده و به گفته آلکسی ناوالنی به وسیله پهپاد به ثبت رسیده است. این مخالف رئیس جمهوری روسیه پیش از این نیز در مورد ثروت دیگر شخصیتهای قدرتمند روسیه از جمله دیمیتری مدودف، نخست وزیر این کشور و دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین تحقیق کرده بود.

در این ویدئو ملکی سرسبز و ۲۰ هکتاری به شکل یک شبه جزیره در نزدیکی شهر ویبورگ در نزدیکی مرز فنلاند دیده می شود.

در تصاویر منتشر شده توسط آلکسی ناوالنی چند عمارت از جمله ویلایی به نام «سلگرن» دیده می شوند. از این ویلا به از آن عنوان ویلای تابستانی رئیس جمهوری روسیه نام برده شده است. به گزارش یک شبکه تلویزیونی روسیه فیلم شرلوک هولمز در زمان اتحاد جماهیر شوروی در این ویلا فیلمبرداری شد.

به نظر می رسد تحقیقات آلکسی ناوالنی در مورد ثروت ولادیمیر پوتین و دیگر قدرتمندان روسیه مقدمه ای برای شرکت وی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۸ و به چالش کشیدن ولادیمیر پوتین باشد. هر چند مشخص نیست آیا وی اجازه شرکت در این انتخابات را خواهد یافت یا خیر.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه پیش از این او را به دلیل یک محکومیت تعلیقی به جرم اختلاس از شرکت در انتخابات محروم کرده بود. با این حال آلکسی ناوالنی ضمن رد اتهامات وارده از انگیزه های سیاسی در مورد پرونده و محکومیت خود سخن گفته بود.