اعلام جرم علیه مقامات امنیتی ترکیه توسط دادستانی آمریکا به جرم حمله به تظاهرکنندگان

اعلام جرم علیه مقامات امنیتی ترکیه توسط دادستانی آمریکا به جرم حمله به تظاهرکنندگان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادستانی آمریکا روز سه‌شنبه ۷ شهریور (۲۹ اوت) علیه سه نفر دیگر از محافظان و همراهان رییس جمهور ترکیه اعلام جرم کرد. اقدامی که بلافاصله با انتقاد آنکارا همراه شد.

در هنگام سفر رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه به ایالات متحده آمریکا و دیدارش با دونالد ترامپ، رییس جمهور این کشور، تعدادی از محافظان و همراهان او به تظاهرکنندگانی که در خارج از محوطه سفارت ترکیه گردآمده بودند، یورش برده و با آنان به صورت فیزیکی درگیر شدند.

در مجموع ۱۹ نفر در روز ۲۷ اردیبهشت (۱۷ مه) به شرکت‌کنندگان در تظاهرات صلح‌آمیز مقابل سفارت ترکیه در واشنگتن حمله کرده بودند که ۱۵ تن از آنان مقامات امنیتی ترکیه هستند.

رییس پلیس واشنگتن این واقعه را یک «حمله وحشیانه» نامید که باعث آسیب‌ رسیدن به یازده تن از تظاهرکنندگان شده است.

متهمان به بروز این رفتار خشونت‌آمیز در صورت اثبات جرم حداکثر به ۱۵ سال زندان محکوم خواهند شد. تنها دو نفر از محکومان تحت بازداشت هستند و سایرین باید در روز ۱۶ شهریور (۷ سپتامبر) در دادگاه حاضر شوند.

این ماجرا واکنش‌های متفاوتی را به همراه داشته است. درحالیکه بسیاری این رفتار دادستانی آمریکا را در مواجهه با رفتار خشونت‌آمیز حمله‌کنندگان تحسین کردند، مارتین لوژن خبرنگار آلمانی، در توییتر خود این رفتار محافظان اردوغان را دفاع شخصی و محفاظت از وی خواند.

It was clearly self-defense! Bodyguards were countering an attack in order to protect the President of the Turkish Republic REiS RT_Erdogan</a> <a href="https://t.co/EFKBeDuEvc">https://t.co/EFKBeDuEvc</a></p>— Martin Lejeune (Martin_Lejeune) August 29, 2017

سفارت ترکیه خشونت علیه تظاهرکنندگان را که در اعتراض به سیاست‌های اردوغان تجمع کرده بودند، محکوم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واشنگتن؛ ضرب و شتم مخالفان اردوغان در برابر سفارت ترکیه

فروش جنگنده‌های آمریکایی و تجهیزات مدرن‌سازی به ترکیه منتظر عضویت کامل سوئد در ناتو نمی‌ماند

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد