واشنگتن؛ ضرب و شتم مخالفان اردوغان در برابر سفارت ترکیه

واشنگتن؛ ضرب و شتم مخالفان اردوغان در برابر سفارت ترکیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

ساعاتی پس از دیدار رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دهها نفر از معترضان در خارج از سفارت ترکیه در واشنگتن مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

این حادثه پس از تظاهرات موافقان و مخالفان اردوغان در واشنگتن پایتخت آمریکا بوقوع پیوسته است.

به گفته شاهدان، نزاع و درگیری از آنجا آغاز شده که تعدادی از حامیان اردوغان و تعدادی از نیروهای امنیتی وابسته به سفارت ترکیه به گروهی از معترضان کرد حمله کردند.

Erdoğan’s security team seems to have a particular style when kicking protesters. https://t.co/tQmcGsCSha#turkeypic.twitter.com/w01knF8vfu

— Jim Roberts (@nycjim) May 17, 2017

در فیلم منتشر شده از این درگیری لباس های چند نفر خون آلود شده و کتک کاری معترضان قابل مشاهده است. پلیس واشنگتن گفته است که دست کم ۹ نفر در این درگیری ها مجروح و ۲ نفر نیز دستگیر شده اند.

Why did #Kurds allow this to happen in DC? This isn’t #Turkey. What did you expect the fascists would do? #KRG office silent. #TwitterKurdspic.twitter.com/2aEu1g1AZG

— Diliman Abdulkader (@D_abdulkader) May 17, 2017

همچنین در خبر مرتبط دیگری، آلمان در روزهای گذشته اعلام کرده است که ۴۵۰ درخواست پناهندگی از اعضای ارتش ترکیه دریافت کرده است و تاکنون تعدادی از آنها پاسخ مثبت گرفته اند.

به گفته مقامات آلمان از بعد از کودتای نافرجام تابستان ۲۰۱۶ تاکنون، ۷۷۰۰ درخواست پناهندگی از سوی شهروندان ترکیه در این کشور ثبت شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض کشاورزان اسپانیا؛ دولت به برخی از خواسته‌های آنها تن داد

کشاورزان معترض در نزدیکی مقر اتحادیه اروپا در بروکسل با پلیس درگیر شدند

برج ایفل پس از ۶ روز تعطیلی به دلیل اعتصاب کارگران بار دیگر میزبان گردشگران شد