رهبر کره شمالی: آزمایشهای موشکی بیشتری در راه است

رهبر کره شمالی: آزمایشهای موشکی بیشتری در راه است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی وعده داد کشورش موشکهای بیشتری را با عبور از آسمان ژاپن آزمایش کند.

به گفته کیم جونگ اون آزمایش روز سه شنبه یک موشک بالستیک میان برد توسط کشورش تنها مقدمه ای برای آزمایشهای مشابه دیگر بود. در همین حال خبرگزاری دولتی کره شمالی عکسی خندان از کیم جونگ اون منتشر کرد که به گفته این خبرگزاری پس از آزمایش موشکی سه شنبه و در محل این آزمایش گرفته شده است.

آزمایش موشکی اخیر در حالی صورت گرفت که تنش بین کره شمالی و آمریکا بر سر برنامه موشکی پیونگ یانگ در هفته های اخیر افزایش یافته است.


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیش از این تهدید کرده بود کشورش با «خشم و آتشی» بی سابقه به تهدیدهای کره شمالی پاسخ خواهد داد. در مقبال پیونگ یانگ از بررسی طرحی برای حمله موشکی به جزیره گوام که از جمله قلمروهای ایالات متحده به شمار می آید، خبر داده بود. آمریکا علاوه بر شش هزار سرباز مستقر در گوام دارای پایگاه هایی استراتژیک در این جزیره است.

در واکنش به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی که روز چهارشنبه ارسال کرد از عدم کارایی گفتگو با کره شمالی سخن گفت.


این در حالی است که جیم مَتیس، وزیر دفاع ایالات متحده پس از دیدار با وزیر دفاع کره جنوبی در پنتاگون «راه حل دیپلماتیک» در مواجهه با پیونگ یانگ را ممکن دانست.


شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه آزمایش موشکی اخیر کره شمالی و عبور موشک شلیک شده از آسمان ژاپن را محکوم کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از اعمال تحریم های چین علیه کره شمالی تا آزمایش موشکی جدید پیونگ یانگ

بحران کره شمالی، نیایش مردم جزیره گوام برای صلح

رهبر کره شمالی همیشه با قطار سفر می‌کند؟